Home Kaş Belediye Başkanı Abdullah Gültekin

Kaş Belediye Başkanı Abdullah Gültekin

1950 yılında Çukurbağ köyünde doğdu. İlkokulu Çukurbağ köyünde, ortaokulu Kaş merkezinde ve lise eğitimini de Antalya’da tamamladı. Üniversite eğitiminin sonunda Çukurova Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Kısa bir süre serbest çalıştıktan sonra ayrılarak askerliğimi tamamladı.

Askerlik dönüşü kamu kurumlarında çalışmaya devam etti. Bazı illerde ve özellikle Antalya ve ilçelerinde mesleği doğrultusunda yol, köprü, sulama, içme suyu, kanalizasyon, iskan-imar gibi projelerde bu güne kadar hemşehrilerimizin sorunlarına çözümler üretti. 2003 yılında kendi isteğiyle Antalya Köy Hizmetleri Müdürlüğü Sulama Şube Müdürü iken emekli oldu.

Görev yaptığı süre içerisinde mesleki deneyimlerimi arttırmak, yeni teknik ve teknolojileri araştırmak amacıyla Mexico City ve OfTlaxcala kent ve üniversiteleri incelemelerinde bulundu.

Daha sonra, mesleğim ile ilgili olarak Yapı Denetim firmalarında çalışmalarına devam etti. Ayrıca Beyaz Rusya’da Minsk, Litvanya’da Vilnius ve Almanya’da Frankfurt kentlerinde belediyecilik hakkında gözlem ve araştırmalarda bulundu.

Evli ve iki çocuk babası. Kızı üniversite mezunu olup halen doktorasını Almanya’da yapmaktadır. Oğlu ise hala üniversite eğitimine İspanya’da devam etmektedir.