Home En iyi Makyözlerden Pınar Aktaş Antalya’da

En iyi Makyözlerden Pınar Aktaş Antalya’da

Soruları cevaplayan Pınar Aktaş:“1996 yılında Lancome, Biotherm, Christian Dior, Shiseido, Estee Lauder, Chanel başta olmak üzere selektif markalarda uzmanlık yaparak kozmetiğe ilk adımımı atttım. Makyaj alanında aldığım çeşitli eğitimlerden sonra ”İşim, renkler ve yüzde yenilikler” diyerek MAKYÖZolmaya karar verdim. O günden bugüne ara vermeden, defile, sahne, set, klip, gelin, katalog veözel makyajlarda profesyonel olarak çalışmaktayım. Bu serüven içerisinde son 3 yıl kadarMOS Kuaför’ün makyözlüğünü yaptım. 2011-12 arası İstanbul’a yerleştim & BEYAZ TV kanalında çalıştım. blank2012 Şubat ayında nişanlımla birlikte Antalya’da café de fortuna isimli konsept mekanımızı açtık. Kısa sürede Antalya’da en iyilerden biri haline gelen mekanımızda etkinliklerimiz yanısıra çok ilgi gören kişiye özel makyaj eğitimimi de vermekteyim.”dedi.


Soruları cevaplarken kendisi ve makyajın sırları ile ilgili bilgi aldık:

Pınar Aktaş, Kariyerinizden Bahseder misiniz? 

1996 yılında Lancome, Biotherm, Christian Dior, Shiseido, Estee Lauder, Chanel başta olmak üzere selektif markalarda uzmanlık yaparak kozmetiğe ilk adımımı attım. Makyaj alanında aldığım çeşitli eğitimlerden sonra ”İşim, renkler ve yüzde yenilikler” diyerek MAKYÖZ olmaya karar verdim. O günden bugüne ara vermeden, defile, sahne, set, klip, gelin, katalog, televizyon ve özel makyajlarda profesyonel olarak çalışmaktayım. Bu serüven içerisinde son 3 yıl kadar MOS Kuaför’ün makyözlüğünü yaptım. 2011 Şubat ayından itibaren İstanbul  BEYAZ TV kanalında çalışmaya başladım. Haftada 1 gün ekranda Makyaj Sırlarımı uygulamalı olarak anlatıyorum. Ayrıca kişiye özel makyaj eğitimi de vermekteyim. Makyajdaki yeniliklere kendi stilimi katarak farklı bir tarza sahibim. Makyajda sınırsız hayal gücümü kullanarak RENKLERLE DANS EDİYORUM.

Makyaj Nedir? 

Makyaj, yüz hatlarını vurgulayıp kusursuz bir görünüm elde etmektir. Yüzü daha alımlı ve anlamlı hale getirmektir. Sinema & tiyatro gibi görselliğin ön planda olduğu sanatlarda, yüzü ve bedeni konuya uygun şekilde değiştirmektir. Televizyonda ise daha naturel uygulamalar yapılmalıdır.

Herkesin Karıştırdığı Porselen Makyaj Aslında Nedir?

Evet, porselen makyajının ne olduğu doğru şekilde bilinmiyor. Aslında porselen makyajında, fondöten ve pudra cildinizin rengiyle uyumlu olmalıdır. Bu ürünler ince yapıda kullanıldığı zaman, porselen makyajın ilk adımı olur. Daha sonra cilt kusurları, kapatıcıyla örtüldükten sonra doğal renklerle göz makyajı, allık ve ruj ile porselen makyajı elde edilir. Zannedildiği gibi, kalıp gibi duran ve abartılı bir makyaj şekli değildir. Kısaca porselen makyajı, doğal ve doğru yapıldığında amacına ulaşır.

blankMakyajın Cilde Zarara Vermemesi İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 

1- Cilt temizliği yapılmalı ve cilt bakımı ürünleri kullanılmalıdır.

2- Kalitesine güvendiğimiz makyaj malzemesi kullanılmalıdır.

3- Kendi makyaj malzemelerimiz dışında, arkadaşlarımızın malzemelerini kullanmamaya özen göstermeliyiz.

4- Özellikle göz makyajında, kirpiklerimize, cildimize uygun ve çözünürlüğü kolay olan  temizleyiciler kullanmalıyız.

5- Kesinlikle makyajla uyumamaya özen göstermeliyiz.

Makyajda 10 Önemli Kural Nedir? 

1- Makyajdan önce, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm için cilt temizliği yapılıp, nemlendirdikten sonra makyaj uygulaması yapılmalıdır.

2- Göz altlarına süreceğiniz kapatıcı teninnize uygun olmalıdır. Göz altı morlukları yoğun ise

çok açık tonlarda kapatıcıdan kaçının. Aksi takdirde hoş olmayan gri bir görüntü elde edersiniz.

3- Cilt tipine ve rengine uygun tonda fondöten seçilmelidir.

4- Makyajın kalıcı olması ve cildin parlamaması için, fondöten sürüldükten sonra üzerine ince bir yapıda ten rengine uygun pudra sürülmelidir.

5- Göz farının uyumunu sağamak için doğal renkler tercih edin ki kombine edildiğinde uyum zorluğu yaşamayın.

6- Eyeliner veya göz kalemiyle farınızı tamamlayabilirsiniz. Eyeliner sürmekte zorlanıyorsanız, önce kirpik dibi hizasında göz kalemi sürüp, sonra üzerine eyeliner geçebilirsiniz.

7- Maskaranızı, dolgun gösteren türlerinden tercih edin. Olabildiğince bol kullanın ki takma kirpik havasını yakalabilesiniz.

8- Allık sürerken renk uyumuna ve yüz şekline göre tercih yapılmalıdır. Eğer ki iç yüzünüz küçükse, genişletmek adına yüzün dış kısmına doğru allık sürülmelidir. Şayet iç yüzünüz geniş ise, elmacık kemiklerinden burna yakın bir şekilde allık sürülmeli ki yüz biraz küçülsün. Ayrıca hafif fırça darbeleriyle allığı fazla abartmadan renkleri kullanalım.

9- Rujda ise yeni doğallıktan kaçmayalım ve makyaja uygun renkler tercih edelim. Daha ıslak bir görüntü için, üstüne parlatıcı kullanalım.

10- Uyumadan önce makyajımızı temizleyip, cilt bakım ürünlerimizi mutlaka kullanalım.

Sosyal Medya’da Var mısınız? Size Nasıl Ulaşılabilir?

Günümüzün gereği internet çok önemli bir mecra. Belli başlı sosyal medyada sayfalarım tabii ki var. Fakat en önemlisi www.ProfesyonelMakyoz.com web sitemde makyajla ilgili detaylar, fotoğraflar, örnekler ve videolarım yer alıyor. Ziyaretçilerim kısa sürede 5 Milyonu geçti. Bu sebeple çok mutluyum.

Son Olarak Hangi Tavsiyede Bulunmak İstersiniz? 

Makyajda esas olan doğallıktır. Makyajınız ne kadar doğala yakınsa, o kadar başarılı demektir.