Home Antalya Haberleri AKTARMASIZ ULAŞIM DÖNEMİ BAŞLADI

AKTARMASIZ ULAŞIM DÖNEMİ BAŞLADI

485
0
blank

Artık Antalyalılar, özellikle kırsal bölgelerden hastanelere, otogara ve kent merkezine tek araçla ulaşıyor.

Seçimden önce verdiği sözleri, göreve gelmesinin hemen ardından birbiri ardına yerine getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, aktarmasız ulaşım dönemini başlattı. Türel’in geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği aktarmasız ulaşım dönemi bugün başladı. Antalyalılar istediklere yere tek otobüs  ile gidebilecek. Çok az hatta teknik nedenlerle aktarma yapılacak. Teknik nedenler ile aktarma yapılmak zorunda kalan hatlar ise yüzde yirmiyi geçmeyecek. Bu hatlarda da en fazla bir aktarma yapılacak.

TÜREL: AKTARMASIZ ULAŞIM BAŞLIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel “Antalya’nın kırsal kesiminden merkeze hastanelere otogara yeni yaptığımız düzenleme ile bütün vatandaşlarımızın aktarmasız bir şekilde ulaşmasını sağlayacağız. Son rötuşlar yapılıyor. Bu hafta içerisinde ulaşım komisyonu ilgili odalar, meslek birlikleri ile son görüşmeler yapılacak. Önümüzdeki hafta yapılacak UKOME toplantısından sonra aktarmasız ulaşım başlayacak. Antalyalı vatandaşlar yüzde 80 aktarmasız ulaşımla Antalya’nın doğusundan batısına ulaşabilecek. Bazı hatlarda yüzde 20’sini geçmeyecek şekilde teknik nedenlerle en fazla bir araç değişimi söz konusu olacak. Geçmişte olduğu gibi çok kısa mesafelerde iki ya da 3 araç değiştirmek zorunda kalınmayacak” demişti.

VATANDAŞ İSTEDİ TÜREL YAPTI

Yerel seçim çalışmaları sırasında Antalyalılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’den aktarmalı ulaşım dönemini bitirmesini istemişti. Türel’in ziyaret ettiği Toptancılar halinde çalışan bir kadın“senden tek bir şey istiyorum. Aktarmalı ulaşımı kaldır. Özellikle ihtiyarlarımız tek başına hastaneye gidemiyor. Bir yeren bir yere gitmek için 3 otobüs değiştiriyoruz. Bunu istiyorum. Başka da bir şey istemiyorum”demişti.

İŞTE AKTARMASIZ GÜZERGAHLAR

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Antalyalılara müjdesini verdiği aktarmasız ulaşım dönemi başladı. Artık Antalyalılar özellikle kırsal bölgelerden hastanelere, otogara ve kent merkezine tek araçla ulaşıyor. Yeni dönemde hiçbir hattın güzergahı değişmedi, hizmet alanları arttırıldı. Toplu taşıma hizmeti içersinde uygulanmakta olan “1 saat içinde ikinci binişler ücretsizdir” uygulaması da değiştirilmeden devam ediyor.

Seçimden önce verdiği sözleri, göreve gelmesinin hemen ardından birbiri ardına yerine getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği aktarmasız ulaşım dönemi bugün başladı. Yeni dönemde Antalyalılar istediklere yere tek otobüs  ile gidebilecek. Çok az hatta teknik nedenlerle aktarma yapılacak. Teknik nedenler ile aktarma yapılmak zorunda kalan hatlar ise yüzde yirmiyi geçmeyecek. Bu hatlarda da en fazla bir aktarma yapılacak.

BİR SAAT İÇİNDE BİNİŞLER ÜCRETSİZ

Yeni dönemde otobüs hatlarını güzergahları değişmeden mevcut güzergahlarına yeni hizmet alanları eklendi. Ayrıca bir saat içinde ikinci binişlerin ücretsiz olması uygulaması devam ediyor. Yeni hat sisteminde aktarmalar kaldırılmadan, aktarma ihtiyacı en aza indirgendi.

İŞTE AKTARMASI HATLAR

AKSU – PINARLI – ALTINOVA BÖLGESİ

517 ve 517A levha nolu araçlar AC-03 levha nolu hatta ilave edilerek AC-03A levha numarası alarak hizmet vermeye başladı (AC-03 levha nolu Hatta ise hiçbir değişiklik yapılmadı).

AC-42 Levha Nolu Hat TC-45 levha nolu hat ile birleşerek kendi güzergahında bir değişiklik olmadığı gibi TC-45 levha nolu hattın hizmet verdiği bölgeye de artık TCP-45 levha ile ulaşabilecek.

530 levha nolu hat TC-46 levha nolu hatla yine aynı şekilde birleşerek her iki bölgeye TCS-46 levha numarası ile hizmet vermeye başladı.

Bu bölgeden daha önce sadece Meydan aktarma merkezine kadar ulaşabilen vatandaşlarımız artık ikinci bir aktarmaya ihtiyaç duymadan şehir merkezi, hastane üniversite gibi hizmet bölgelerine ulaşabilecekler.

VARSAK –SÜTÇÜLER VE HAL BÖLGESİ

CV44 levha nolu hat ile LC-54 levha nolu hat ile birleşerek,  VML-54 levha numarası ile Lara – Ermenek bölgesine kadar hizmet verecek.

VL-62 levha numaralı hat ile LC55 levha nolu hat birleşerek yine Lara bölgesindeki hizmet alanı artırıldı.

VT-72 levha numarası ile hizmet veren hat 524 levha nolu hat ile birleştirilerek şehir merkezinden Düden Şelalesi ve Kurşunlu şelalesine aynı hat ile erişim sağlandı.

GÜRSU DEPOLAMA MERKEZİNDE BAZI HATLAR UZATILDI

UC-11, LC70(GCK-60), 504(GCD-52), KC33, UC32, KC34, MF40, KC35, DK38 levha nolu hatlar Sarısu depolama (Kadınlar Plajı) son durak olmak üzere uzatılarak Antalyalıların kadınlar plajına erişimi daha çok hatla sağlanmaya başlandı.

507, 508, 521, 522, levha numaralı hatlarımızda gerekli görülen bazı revizyonlar ile hatlar uzatıldı ve 507-508 nolu hatların otogara, 521 ve522 nolu hatların ise devlet hastanesi ve şehir merkezi meydan erişimi sağlandı.

BİRLEŞEN LEVHA NUMARALARI VE YENİ OLUŞAN LEVHA NUMARALARI;

CV-44 – LC-54 Levhalar birleşerek VML-54 Levhaya

VL-62  – LC55 Levhalar birleşerek VML-55 Levhaya

TC-45 – AC-42 Levhalar birleşerek TCP-45 Levhaya

TC-46 – 530 Levhalar Birleşerek TCS-46 Levhaya

LC-70 – 523 Levhalar Birleşerek GCK-60 Levhaya

LC-70A – 531 Levhalar Birleşerek GCK – 76 Levhaya

VT-72 – 524 Levhalar Birleşerek TCK-72 Levhaya

TK-52 – 504 Levhalar Birleşerek GCD-52 Levhaya

TC49 – CV-43 Levhalar Birleşerek TCD-49 Levhaya

517 ve 517 levhalar AC-03 İle Birleşerek AC-03A levha numarası ile hizmet vermeye başlamıştır.

REVİZYON YAPILAN HATLAR

507, 508, 521, 522, CV-39, LC-73 levha nolu hatlar revizyon yapılarak mevcut hatları şehir merkezine uzatıldı.

Gürsu Depolama Merkezini son durak olarak kullanan UC-11, LC70(GCK-60), 504(GCD-52), KC33, UC32, KC34, MF40, KC35, DK38 levha nolu hatlarda  Sarısu’ya (Kadınlar Plajı Yanı) kadar uzatıldı.

Previous articleZeytindalı Kahvaltı Evi
Next article“Tatvan’ın Bozkurdu” Dualarla Anıldı