Home Antalya Haberleri MGM Teknik uyardı: “Sıcaklar gelmeden önlemlerinizi alın!”

MGM Teknik uyardı: “Sıcaklar gelmeden önlemlerinizi alın!”

451
0
blank

Antalya’nın önde gelen jeneratör firmalarından olan ve dünya markası CAT Jeneratör’ün yetkili servisi MGM Teknik, yaz aylarının gelmesiyle birlikte artacak elektrik kesintilerine karşı önlemlerin önceden alınması gerektiği konusunda uyardı.

Günümüzün vazgeçilmezi olan elektriğin, hayatımızın her alanında birinci derece ihtiyaç olduğunu belirten MGM Teknik Genel Koordinatörü Mustafa Aktaş şöyle konuştu:“Sıcak yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte özellikle Antalya’da artacak klima kullanımı, sık sık elektrik kesintilerine yol açacağı için önlemlerin bir an önce alınması gerekiyor. Yaz aylarında elektrik enerjisine fazla yüklenilmesi sebebiyle oluşacak bu kesintiler, özellikle iş yerlerini sıkıntıya sokuyor. Elektriğe sürekli olarak ihtiyaç duyan işletmelerin, önlemlerini önceden almalarında ve mutlaka yeterli güce sahip bir jeneratör edinmelerinde fayda var.”

Artık sadece iş yerlerinde değil Antalya’da yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle evlerde dahi jeneratörlere ihtiyaç duyulabildiğine dikkat çeken Aktaş, “Jeneratörlerin ihtiyaç anında alınacak makineler olmadığını bilmekte fayda var. Elektrik kesintisi sıkıntısı yaşamadan önce gerekli önlemlerin alınıp jeneratörlerin bağlanması ve gerekli yakıtın da temin edilmiş olması gerekiyor. Elektrik kesintisi halinde ihtiyaç duyulacak enerjisinin jeneratör tarafından karşılanabilir olması ve doğru tip jeneratörün tercih edilmesi büyük önem taşıyor” diye konuştu.

Previous articleCangarlar’dan kutlama yemeği
Next articleÖlüm sayısı 2013 yılında 372 094 oldu