Home Gazipasa Subaşı, “Siyasetçi Halkı Kucaklamalı” dedi

Subaşı, “Siyasetçi Halkı Kucaklamalı” dedi

313
0
blank

Doğu ilçelerinde seçim çalışmalarını sürdüren Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, Alanya’dan Gazipaşa ilçesine geçti. Burada esnafı ziyaret eden Subaşı düzenlediği basın toplantısında,  liderlerin yaptıkları hataların farkına varabilmesi için halkın kendisini dinlemeyen siyasetçilere tepki göstermesi gerektiğini belirterek, “Tepki sağlık işaretidir” dedi.

Geçen ay geldiği Gazipaşa ve Alanya’da siyasetin çok sorunlu bir noktaya geldiğini, toplumu kucaklamak yerine ayrıştırmaya başladığını, halkın dikkate alınmadığını söylediğini hatırlatan Subaşı, “Siyasi partiler listelerini açıkladıktan sonra başta Alanya olmak üzere listelerde kendi adaylarını göremeyen ilçelerde büyük tepkiler oluştu” dedi.

“TEPKİLERİ SAĞLIKLI BULUYORUM”

Halkın tepkisini sağlıklı bulduğunu dile getiren bağımsız aday Hasan Subaşı, “haksızlığa ve ilkesizliğe rağmen hala alkış tutanların olması, liderlerin yaptıkları hataların farkına varmamalarına sebep oluyor. Partilerin ortak aklı arayan, demokrasiyi arayan partiler haline gelmesi halkı kucaklaması lazım. Bakın listelere Alanya yok, Gazipaşa, Serik yok, Batı ilçelerinin tamamı yok, merkezde bile turizm camiasından, esnaf ve çiftçi kesiminden aday olmadığını görüyoruz. Sadece Manavgat var. Bu da tesadüfen olabilir. Bu nedenle tepkiyi doğal karşılamak lazım” diye konuştu.

Bu listeleri hazırlayan lider kadrosunu kimsenin eleştirme hakkının olmadığına da dikkat çeken Hasan Subaşı, “Ancak benim gibi sırtında yumurta küfesi olmayan siyasetçilerin halkın sesi olacağına inanıyorum. Ayrıca aday arkadaşlarımız için hiç bir şey söyleyemeyiz. Ancak herkesin, her kesimin ortaya koyduğu tepki, aslında liderlerin tavrınadır” şeklinde konuştu.

Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, daha sonra Gazipaşa Çarşısı’nda esnafı tek tek ziyaret ederek hal-hatır sordu, ilçede yerel yayın yapan Gazipaşa Ekspres Gazetesini de ziyaret ederek Yazı İşleri Müdürü Nurşen Sınav’la görüştü.

Previous articleYeni Kepez’in mimarı Kepezlilerdir
Next articleUlaşım A.Ş. ve İŞKUR Vatman yetiştirecek