Home Gundem Baykal Eyalet Sistemine Geçişi Öne Sürdü

Baykal Eyalet Sistemine Geçişi Öne Sürdü

277
0
blank

BAYKAL EYALET SİSTEMİ KONUSUNDA UYARDI

Kurban Bayramı’nı Antalya’da geçiren Baykal ve milletvekilleri Osman Kaptan, Yıldıray Sapan, Arif Bulut ile birlikte, bayramın ikinci gününde Korkuteli’de vatandaşla bayramlaştı. CHP Korkuteli İlçe Örgütü’nü ziyaret eden Baykal, İlçe Başkanı Osman Zeki Özlü ve yönetimi tarafından karşılandı. İlçe yönetimi ve partililerle bayramlaşan Baykal, burada 2013’e çekilmek istenen mahalli seçimlere ilişkin değerlendirmede bulundu.

BÜYÜKŞEHİR YASASI DEĞİL BÜTÜNŞEHİR YASASI

Seçimlerin öne çekilmek istenmesinin sebebinin AKP olduğunu savunan Baykal, kendi iç çekişmelerinden kaynaklandığını, AKP’nin bu konuda referandumdan kaçtığını ileri sürdü. ‘Bütünşehir yasa tasarısı’ olarak adlandırılan düzenlemeye de değinen Baykal, yerelden yönetimin önemli olduğunu ama mevcut düzenlemeyle beldelerin kapatılacağını, köylerin mahalle olacağını ve merkezden buralara yeterince hizmet gelemeyeceğini kaydetti. Baykal, “Bütünşehir Yasası’nın asıl amacı, eyalet sistemine geçiştir. Bütünşehir uygulaması Oslo’daki görüşmelerden ayrı tutulamaz. Buna ortak bir tavır koymak gerekir” dedi.

BAYRAMLARIN COŞKUSU AZALTILIYOR

Baykal, yaklaşan 29 Ekim öncesinde bayramlarla ilgili yapılan yönetmelik değişikliğine de değinerek, bayramların coşkusunun azaltılmak istenildiğini savundu. Vatandaşlar da beldelerinin kapatılmasını istemediklerini söyleyerek, bu konuda CHP’den bir girişim beklediklerini belirttiler.

Previous articleEĞİTİM – DERSHANE – OKUL Firmaları / İzmir Özel Ders Merkezi
Next articleTEMAD Antalya İl Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı