Home Gundem Menderes Türel:Boğaçayı Türkiye’nin ikinci çılgın projesi

Menderes Türel:Boğaçayı Türkiye’nin ikinci çılgın projesi

379
0
blank

Antalya’ya dev projeleri, vizyon projeleri birbiri ardına kazandıracaklarını kaydeden Başkan Menderes Türel hızlı tren projesinin başlı başına bir rüya proje, Boğaçayı Projesi’nin ise Kanal İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci çılgın projesi olduğunu kaydetti.

Yaptıklarını ve yapacakları hizmetleri anlatan Başkan Türel “Bizim yaptıklarımıza onların hayali yetmez” dedi. Türel hayata geçirecekleri projelerle istihdamın da önünü açacaklarını birçok kişinin evine ekmek götüreceğini söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Koordinatörü Önder Önen, Konyaaltı Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Kıldıran’ın da katıldığı toplantıda muhtarlarla sohbet eden Başkan Türel hayata geçirdiklerini ve hazırladıkları projeleri anlattı.

Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan’ın AK Parti Antalya milletvekili olmasıyla, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Antalya’nın iki bakanı olduğunu kaydeden Türel, “Birisi dış işlerini, birisi de iç işlerini halledecek.  Ben Menderes Türel de sizlerle tam gaz yola devam edeceğim” diye konuştu.

RÜYALARIM BİLE ANTALYA

Başkan Türel, tek derdinin Antalya’ya hizmet etmek olduğunu belirterek şunları söyledi:  “Bu memlekete hizmet etmekten başka gayemiz yok. Gece gündüz memleket için hayırlı bir iş nasıl yaparım diye düşünüyorum. Antalya’ya yapacaklarımız gece rüyalarıma giriyor. Memlekete hizmetin tek kulvarı siyaset. Ben Antalyacıyım. Antalyalıyım. Hizmet için çalışıyorum. Beni bu noktada destekleyen kim varsa hangi partiden olursa olsun hiç önemli değil. Antalya’yı destekliyor, aslında kendini destekliyor. Biz bu hizmetleri cebimize koyup götürüyoruz. ”

YAPACAKLARIMIZA HAYALLERİ YETMEZ

Menderes Türel, “Projeleri hazırlayan parayı bulur. Zaten para projelerin içinde var. Sen yan gelip yatarsan para ayağına gelmez. Gelmedi de. 5 yıl içki, bira festivalleriyle geçti. Tek derdimiz memlekete hizmet. Antalya’ya sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en prestijli projelerini yapacağız. Bizim yapacaklarımıza onların hayalleri yetmez” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’NİN ÇILGIN PROJESİ

Bir hızlı tren projenin bile başlı başına rüya proje olduğunun altını çizen Başkan Türel şöyle konuştu: “Türkiye’nin Kanal İstanbul’dan sonraki ikinci çılgın projesi  Kanal Antalya Boğaçayı Projesi’dir. Boğaçayı Projesi Antalya’ya ekonomik zenginlik katacaktır. İstihdamın önünü açacak. Binlerce kişi ekmek yiyecek. Konyaaltı’nda emlak fiyatları yüzde 300-400 artacak. Dünyanın en önemli projelerinden bir tanesi. Şimdi maketlerini gördüğünüz bu projelerin 3 yıl sonra içinde gezeceksiniz.”

Antalya hak ettiği değişime uğradığını kaydeden Türel, “Antalya Konyaaltı ile birlikte uçacak gidecek, göreceksiniz. Allah hepimize bugünleri gösterecek ama bu, milletin, sizlerin desteği sayesinde olur. Destek olmasa bunları yapmak mümkün değil”  dedi.

SAKLIKENT VE FESLİKAN YOLLARI YENİLENECEK

Muhtarların sorularını da yanıtlayan Türel, Doyran Mahalle Muhtarı’nın Saklıkent’in turizme önemli katkı sağlamasına rağmen hala yol sorunu yaşadığını belirtmesi üzerine şunları söyledi: “İlk dönemimde Saklıkent ve Boğaçayı çevresini turizm alanı ilan ettirmek için Bakanlar Kurulu’na müracaat etmiştim ve turizm alanı ilan ettirmiştim. Neden, bakanlıklar kanalıyla ve bütçesiyle buraların sorunlarını daha hızlı çözmek için. Ancak Konyaaltı Belediyesi’nin yargıya gitmesi sonucu karar iptal edildi. İptal olunca belediye imkanlarıyla buraların sorunlarını çözmek güç oldu. Son 5 yılda çalışan yerine yatan bir belediye olunca sorunlar çözülemedi. Merak etmeyin şimdi Saklıkent yolunu, Feslikan Yaylası yolu ile birlikte ele alacağız. Ardı ardına tamamlayacağız.”

Previous articleÖzel Manavgat Bahçeşehir Anadolu lisesi’nden anlamlı ziyaret
Next articleBayraktar: Çiftçi uzun dönemde enflasyon mağduru!