Home Gundem MyAntalya Afgan devlet yöneticilerine tanıtıldı

MyAntalya Afgan devlet yöneticilerine tanıtıldı

253
0
blank

MyAntalya uygulaması, Antalya’da Dünya Bankası projesi çerçevesinde, Mobile Government Consortium International (MGCI) Danışmanlık firması tarafından düzenlenen “Mobil devlet strateji belirleme” toplantısına katılan Afganistan devlet yöneticilerine tanıtıldı. Türkiye’deki kamu ve özel sektördeki mobil uygulamaların tanıtıldığı toplantıda MyAntalya beğeni kazandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Antalya Ulaşım Hizmetleri Petrol Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, Abaküs Bilişim Ltd. Şti. ile birlikte geliştirmiş olduğu “MyAntalya” mobil uygulaması,

Afganistanlı devlet yöneticilerine tanıtıldı. Afganistan hükümeti için mobil devlet stratejisi belirleme amacıyla üst düzey Afgan devlet yöneticilerine yönelik düzenlenen toplantıda, Antalya Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Koordinatörü Aslı Başkan ve Abaküs Genel Müdürü Onur Berkol, Antalya’da kullanılan MyAntalya’yı anlattı. Türkiye’den de çeşitli bakanlıklardan bazı daire başkanları, özel şirketlerden üst düzey yöneticiler ve bazı özel üniversitelerinden konuyla ilgili bölümlerinden profesörlerin konuşmacı olarak katıldığı toplantıda konuşma ve sunumlar İngilizce yapıldı.

ANTALYA ELİNİN ALTINDA

Bülent Yıldırım, MyAntalya projesinin 4 dilde yayın yaptığını belirterek, Antalya’ya gelen misafirlere büyük kolaylık sağladığını belirtti. Yıldırım, “MyAntalya sayesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ile iletişim kurulabildiği gibi, Antalya ve hatta tüm Türkiye’deki 1 milyondan fazla restoran, otel, eczane, hastane, sinema, yakıt istasyonu, banka gibi noktaların bilgilerine ulaşılabiliyor. Böylece yerli ve yabancı misafirler uygulamayı Antalya dışında da kullanabiliyorlar. Ulaşım menüsü ile havalimanı, oto kiralama ofisi, taksi durağı, Antray ve nostalji tramvayı, belediye ve halk otobüslerine ait ulaşım güzergahları ve hat numaraları görülebiliyor. MyAntalya’da Antalya ve çevresinde, mutlaka yapılması ve görülmesi gereken yerlere dair öneriler de yer alıyor” diye konuştu.

UYGULAMAYI BEĞENDİLER

MyAntalya mobil uygulaması, sunumu dinleyen Afgan yöneticiler arasında çok ilgi çekti. Yöneticiler, programın Afganistan’da da kullanılması için işbirliği yapma konusunda gerekli görüşmelere başlamak istediklerini belirtti.

Previous articleKayı Group, Adam&Eve; Hotels, GTI Travel ve Sky Airlines ile WTA 2012’de 6 ödül alarak “Turizm Oskarları”nı topladı
Next articleManavgat Turizm Fakültesi Onaylandı