Home Gundem Şehit Ozan Üsteğmen Törenle Toprağa Verilecek

Şehit Ozan Üsteğmen Törenle Toprağa Verilecek

333
0
blank

Manavgat Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Şemdinli İlçesi’ne bağlı Derecik Beldesi’ne bağlı Irak sınırının sıfır noktasındaki Yeşilova Bölgesi’nde bu sabah operasyona çıkan güvenlik güçleri bir grup terörist arasında çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Üsteğmen 28 yaşındakiAhmet Ozan Şarlak’ın naaşı, Manavgat’ta kiKülliye Cami‘nde kılınacak Cuma namazından sonra, çevre yolunda yapılacak kortejden sonra,Hisar Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Van’dan havalanan askeri uçakla saat 00.30 sıralarında kente gelen şehit Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak‘ın cenazesini, 3’üncü Piyade Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz ve silah arkadaşları karşıladı. Şehit Üsteğmen’in cenazesi konvoy eşliğinde Akdeniz Üniversitesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Ayrıca Manavgat’ta ki yaşayan vatandaşların ev ve iş yerlerine bayrak asılması istendi. Bu günden başlayan tepki Manavgat sokaklarına yansıdı. Manavgat gelincik tarlasına döndü. Ve vatandaşlar terör olaylarının dış kaynaklı olduğunu ve Türkiye isterse, bu sorunun bir kaç günlük olacağını bildiklerini söylediler.

Kahrolsun ABD’nin paralı askeri PKK” diyerek, bu durumun sadece PKK ile ilgisi olmadığını, vatandaşlar öfkeyle vurguladı.

Previous articleNÜKLEER TIP ALANINDA “HAYAT KURTARAN” SON GELİŞMELER HAKKINDA BİLGİ VERİLECEK…
Next articlePsikiyatr Dr. İbrahim Bilgen Aile Söyleşileri’nin konuğu