Home Gundem Sema Zengin Işıklı : Cennet Annelerin Ayağı Altındadır

Sema Zengin Işıklı : Cennet Annelerin Ayağı Altındadır

616
0
blank

Saadet Partisi Manavgat ilçe Kadın kolları 8 Mart Cuma günü Kadınlar günü dolayısıyla , üyelerine Osmanlı sofrasında yemek verdiler. Kadın kolları başkanı Sema Zengin IŞIKLI  8 mart dolayısıyla konuşmasında  şunları söyledi.

Saadet Partisi Kadın Kolları olarak tabii ki bizim temennimiz ve uğraşımız yeryüzünde şiddetin, insanın insana olan zulmünün son bulmasıdır. Ancak,  iç işlerinde Avrupa Birliği’ne, dış işlerinde Amerika’ya İsrail’e, ekonomide İMF’ye bağımlı bir  hale getirilen ülkenin kalkınabilmesi mümkün değildir. Dışa bağımlı bir zihniyetle, Batı’nın talimatları ile çözülmeye çalışılan problemler artarak devam etmektedir. Sayın Bakan’a tavsiyemiz, şiddeti sona erdirmek ve insan haklarını temin etmek noktasında gerekli örnekleri almak için kendi tarihine bakmasıdır. Öyle ki, kendi tarihinde, tarihimizde, bütün insanlığa sayılamayacak kadar örnekler vardır.

Kadına yönelik şiddetle ilgili ülkemizdeki istatistiki verilere baktığımızda, 2011 yılının kabus yılı olarak nitelendirildiğini görüyor, 2012 yılında ise 12 bin 533 kadına şiddet vakasının kayıtlara geçtiğini üzülerek öğreniyoruz. Buna mukabil 148 kadın öldürülmüş, 209 kadın yaralanmış, 129 kadın ise tecavüze uğramıştır. 2013’ün sadece Ocak Ayı’nda ise 18 kadın öldürülmüştür. Yılda yaklaşık 2 bin boşanma başvurusunun yapıldığı İstanbul’da, başvuruların %85’inin nedeni şiddettir. Devlet, aralarında hamilelerin de bulunduğu koruma isteyen kadınların %73’ünü koruyamamış, bunların %71’i katledilmiştir. 2012 yılında yazılı basında yer alan “kadına yönelik şiddet” haberlerinin 30 bin sınırına dayanması ülkemize sunulan ve uygulanan çözüm yollarının başarısız olduğunu açıkça göstermektedir. Uzmanlar, polisiye ve ekonomik tedbirlerin, kadına uygulanan şiddeti oransal olarak bir miktar azaltacak olmasına rağmen asgari oranlara indirmeye veya ortadan kaldırmaya yetmeyeceğini, bunun için bir eğitim seferberliğinin şart olduğunu vurguluyorlar. Sadece erkeklerin değil, kadınların da bu süreçte eğitilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Batı’dan ithal ettiğimiz her zehrin, şifa yaftası ile sunulmasına kesinlikle razı olamayız. Bu necip milletimizin ne kadınının ne de erkeğinin konumuna her şeyi cinsellikle açıklama eğiliminde olan Freud zihniyetli kişi ya da kurumların plan ve projeleri yön verebilir. Oysa, bugün ülkemizi yönetenler çok iyi bilir ki; merhum liderimiz Erbakan’ın deyimi ile “İslamsız saadet olmaz.”“Cennet annelerin ayağı altındadır.” diyen dinimiz kadına hak etmiş olduğu değeri vermiştir. İslamiyet’in ilk şehidi bir kadındır. İlk Müslüman bir kadındır. Peygamberimizin soyu kızından devam eder.Kadınlara her durumda ikram edilmesi ilahi mesajla bildirilmiş, ayrıca insanlığın son peygamberi, “yetim hakkının ve kadın hakkının çiğnenmesinden sakındırırım” diyerek, “inananlar arasında en hayırlı olanınız, ailesine en hayırlı olandır” sözü ile son noktayı koymuştur.

Merhum liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın söylediği gibi biz asla Batı medeniyetini insanlığın ulaştığı son nokta olarak görmeyiz. O zaman hesabımızı ve çalışmalarımızı bu farklılık üzerine yoğunlaştırmak zorundayız. Biz Saadet Partisi Kadın Kolları olarak; yeni anayasada aile müessesesinin bağımsız bir başlık altında yer almasını, özellikle eşlerin ve çocukların korunması hususunda Milli Güvenlik Kurulu gibi “Aile, Çocuk ve Kadınları Koruma Yüksek Kurulu” kurulmasını önermekteyiz. Ekonomik bunalımın yol açtığı psikolojik sıkıntıları ve her çeşit problemi giderecek “Psikolojik Danışma ve Aile Destek Üniteleri” oluşturulmalı, şiddetin önüne geçilmelidir. Gençler için mutlu evlilik kurma ve bunu sürdürme yollarına dair psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti verecek “Evlilik Öncesi Destek Kurumları” oluşturulmalı ve yaygınlaştırılmalıdır. Evlenecek olanlara maddi ve manevi destek sağlanmalıdır. Çekirdek aile yerine toplumu ayakta tutan dinamiklerden olan “Büyük Aile” yapısı özendirilmelidir.

Kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile milletimizin bütün fertlerinin yaşadığı problemlerin çözümü ancak, kendi görüşleri olan Milli Görüş’tedir. Bağımsız ve bağlantısız programı plan ve projeleri olan Saadet Partisi’nde ve onun engin tecrübeye sahip inançlı-kararlı kadrolarındadır.

Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile kadın-erkek tüm halkımıza “Yaşanabilir Bir Türkiye”, “Yeniden Büyük Türkiye” ve “Yeni Bir Dünya”nın  kurulmasında var gücümüzle çalışma sözü veriyor, saadetli günler diliyoruz.

Previous articleSİLİVRİYE SESLENİŞ……
Next articleİNTERNET SİTELERİ Firmaları / K.Maraş Haber