Home Gundem Sibel Gezen ’den 8 Mart ziyareti

Sibel Gezen ’den 8 Mart ziyareti

453
0
blank

Gezen, CHP Aksu İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Göl ile birlikte mahallenin kadınlarını ziyaret ederek, hediye ve parti rozeti verdi. Kadınlar, ziyaret nedeniyle memnuniyetleri ile birlikte eleştirilerini de dile getirdiler. Gezen ve Göl’e sorunlarını anlatan kadınlar, kadınların sadece 8 Mart günü hatırlanmaması gerektiğini belirterek, “Bizler yılın 365 günü hatırlanmak isteriz” dediler.

Mahalleli kadınlar, 2B sorununun çözümünün öncelikli olduğunu belirterek, CHP’li yöneticilerden bu sorunun çözümünü istediler. Kadınlar, CHP’nin halktan kopmaması gerektiğini vurgulayarak, parti içi kavgaların zarar verdiğini söylediler. Kadınlar, eğitimin gericileştirilmesine karşı da mücadele edilmesi gerektiğini belirterek, 4+4+4 formülünün kabul edilemez olduğunu dile getirdiler. Eğitimden siyasete bütün konuların tabandan fikir alınarak kürsülerde tartışılması gerektiğini söyleyen kadınlar, partinin kadın kotasının da kadınların önünü açmak konusunda yetersiz kaldığını ifade ettiler. Kadınlar, ekonomik sorunların yakıcı olduğunu, tarım sorununun da öncelikli sorunları arasında yer aldığını belirterek, kadınların ev geçindirmek için uğraştıklarını, siyasetin ise her alanda yapılması gerektiğini söylediler.

Tabana inmek gerek

Sibel Gezen de bu ziyaretlerin olumlu geçtiğini belirterek, tabana inmek gerektiğinin altını çizdi. Tabanla buluşmalarının anlamlı olduğunu kaydeden Gezen, “Tabandan uzak siyasetçilerin başarıya ulaşmalarının mümkün olmadığını” dile getirdi. Siyasetin hayatın içinde olduğunu vurgulayan Gezen, siyasi iktidar tarafından hayatın her alanda “yobazlaştırılmaya” çalışıldığını söyledi. Gezen, CHP’nin Atatürk devrimlerinin bekçisi olduğunu ifade ederek, kadınların daha modern bir dünyada yaşaması gerektiğini, siyasi iktidarın ise kadınların ortaçağ karanlığına hapsetmek istediğini dile getirdi. Gezen, 2B sorununun yakıcı olduğunu, halkın ekmeğine göz dikildiğini vurgulayarak, “Halkı hediye paketleri ile kandıranlar bugün 2B sorununu gündeme getirenlerdir” diye konuştu.

Aksu İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Göl de kadınların sorunlarının çözümü için iktidar değişikliğine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Geç saatlere kadar süren ziyaretlerin ardından CHP’li kadınlar Hakkarililer Derneği’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen şenliğe katıldılar. Yöresel kıyafetler giyen CHP’li kadınlar, halaylar ve türküler eşliğinde kutlamalara katıldılar.

Previous articleBAŞARI KOLEJİ AVUSTURYA’DA
Next articleEğer yeterli paranız yoksa sakın ANTALYA DÜNYAGÖZ HASTANESİNE GİTMEYİN!