Home İsa Güzel İsa Güzel basına tanıtıldı

İsa Güzel basına tanıtıldı

272
0
blank

Beykonak beldesinde özel bir kahvehanede gerçekleştirilen toplantıya CHP Kumluca Belediye Başkan Adayı İsa Güzel, CHP Kumluca İlçe Başkanı Arif Kocacık, MHP’li Beykonak Belediye Başkanı Recep Turan, Türkiye Değişim Hareketi Kumluca İlçe Başkanı Oktay Erdoğan, belediye meclisi üyeleri, eski ilçe başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan CHP Kumluca Belediye Başkan Adayı İsa Güzel, Şube Müdürü olarak görev yaptığı Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 10 yıl süre ile proje uzmanı olarak çeşitli faaliyetlerde bulunduğunu ve deneyim sahibi olduğunu ifade eden İsa Güzel, Dünya’nın birçok ülkesini inceleme fırsatı olduğunu belirtti.

blankKumluca CHP olarak seçilmeleri halinde ilk hedeflerinin çocuklar, gençler ve kadınlara yönelik projeleri hayata geçirmek olduğunu belirten Güzel; “Projelerimizi 3 yaşındaki çocuklarımızın ihtiyaçlarını gözeterek uygulamaya koyacağız. Mesela, oyuncak almak için yeterli ekonomik durumu olmayan ailelerimizin çocukları için oyuncak evi oluşturacağız. Vatandaşlarımız belli süreli olarak oradan oyuncak temin edebilecek. Büyükşehir Yasası ile birlikte, belediyeler eğitim ve spor aktivitelerinin yapılabileceği çeşitli yatırımlar gerçekleştirebiliyor, kurslar açabiliyor.Gençlerimizle ilgileneceğiz, değişik spor alanlarında saha çalışmaları yapacağız. Kadınlarımıza mesleki eğitim kursları ve hobi kursları açacağız. Bu guruplardaki insanlarımız için çocuk meclisi, gençlik meclisi ve kadın meclisi oluşturacağız” şeklinde konuştu.

İsa Güzel, seçimler sonrasında ortaya çıkan tabloda, Kumluca’nın büyük bir coğrafyaya yayılacağını, bu nedenle yerinden yönetim anlayışıyla hareket edileceğini de vurguladı.  Güzel; “Belediye hizmeti bir emanettir. Kul hakkı gözeteceğiz, halkımızın huzuru için var gücümüzle çalışacağız. İnsanlarımızın Kumluca merkeze geliş gidişte sıkıntılar yaşamamaları için yöreyi temsil eden en az bir arkadaşımız olsun istiyoruz. Yöre insanları ile istişare edilerek, her ay düzenli raporlar hazırlanacak. Belediye ile vatandaşlarımız arasında daha hızlı bilgi akışı sağlanacak. Düzenli olarak birlikte oturup tartışacağız. İhtiyaç önceliklerinin belirlenmesi sonrasında ekibimizle birlikte uygulamaya sokacağız” dedi.

Tarımsal faaliyetlerin daha verimli yürütülebilmesi, mevcut turizm potansiyelinin arttırılması, işsizliğin önlenmesi, inşaat sektörünün maliyet sorunlarının giderilmesi için çalışmalar yürüteceklerini anlatan CHP Kumluca Belediye Başkan Adayı İsa Güzel, konuşmasının devamında şu görüşlere yer verdi: “Beton temini konusunda bir tekelleşme göze çarpıyor. Bölgemizde bina inşa eden mütahit arkadaşlarımız ve vatandaşlarımızın hazır betonu 150-160 Lira gibi yüksek bedellere satın aldığını görüyoruz. Oysaki bazı yerlerde maliyetlerin 80-90 Lira civarında olduğunu biliyoruz. Bu nedenlerle belediye olarak beton santrali oluşturmayı veya yatırımcılarımızı teşvik etmeyi düşünüyoruz. Böylece inşaat maliyetlerinde ciddi bir düşüş yaşanması mümkün olacaktır.”dedi.

CHP Kumluca İlçe Başkanı Arif Kocacık ise, toplantıya iştirak eden MHP’li Beykonak Belediye Başkanı Recep Turan, Türkiye Değişim Hareketi Kumluca İlçe Başkanı Oktay Erdoğan, belediye meclisi üyeleri, eski ilçe başkanları, partililer ve vatandaşlara teşekkür etti.
Siyasal anlayış farkı gözetmediklerine işaret eden Kocacık; “Beykonak’ın ciddi bir asfalt sorunu vardı. Belediye Başkanı başka partiden demeden Mustafa Akaydın Başkanımızın yanına gittik. Deyim yerinde ise orada yatıp kalktık. Beykonak’ta birçok yerin asfaltlanmasına katkı sağladık. Partimizde, geniş kesimleri kucaklayan bir oluşum ortaya çıkarıldı. Başaracağımız, kazanacağımız konusunda hiçbir endişemiz yoktur.” diye konuştu.
Previous articleAk Parti Kemer Belediye Başkan Adayı Yusuf Üras
Next articleSoydan’dan Örnek Davranış