Home Medya Altın Örümcek Heyecanı Başladı

Altın Örümcek Heyecanı Başladı

283
0
blank

10. Altın Örümcek Web Ödülleri için başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 01 – 30 Aralık 2011 tarihleri arasında www.altinorumcek.com web sitesinden gerçekleştirebilecek. Yarışma ile ilgili bilgilerin detaylı bir şekilde yer aldığı web sitesinde tüm verilere kolaylıkla erişilebiliyor.

Sosyal Medya Kampanyası Altın Örümcek’teki yerini aldı

Altın Örümcek ödülüne sahip olmak isteyenler 34 kategori içerisinden, üç farklı kategoride başvuruda bulunabilecekler. Bir web sitesi için en fazla üç farklı kategoride başvuru yapılabilecek. 10. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde bu yıl sosyal medya kampanyaları ayrı bir kategori olarak eklendi. Bu kategoride belirli bir markanın, bir ürünün, kampanyanın veya hizmetin iletişimini yapmak amacıyla geliştirilen sosyal medya kampanyaları değerlendirilecek.

Altın Örümcek’te zaman işlemeye başlıyor

01 Aralık Perşembe günü adaylık başvurusu ile başlayacak Altın Örümcek Web Ödülleri’nde süreç Haziran ayında 34 kategoride en iyi web sitelerine ödüllerin verilmesi ile son bulacak.

Başvuru süresinin bitiminden sonra bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jüri üyeleri toplanarak adayları ön eleme, grup elemeleri ve final elemelerinde üç aşamalı olarak eleyecekler. Final değerlendirmeleri sonucunda jürinin oyları ile belirlenmiş olan ödül sahipleri düzenlenecek olan ödül gecesinde açıklanacak.

Organizasyonda bu yıl da Halk Oylaması ile internet kullanıcılarının da katılımının teşvik edildiği, beğenilerini duyurabilecekleri bir platform yer alıyor. Halk oylamasına katılmak isteyen internet kullanıcıları 05 – 30 Mart

2012 tarihleri arasında organizasyonun resmi web sitesini ziyaret ederek oylama hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecekler.

10. Altın Örümcek Web Ödülleri’nin basın sponsorları arasında Macline, Newtech, Tele.com.tr, The Brand Age yer aldı. Btnet.com.tr ve Kurumsalhaberler.com online medya sponsoru, Dudesdivision sosyal medya sponsoru, web sponsoru İmalathane olurken Botego ve Technotoday ise destekleyenler arasında bulunuyor.

10. Altın Örümcek Web Ödülleri organizasyon takvimi Adaylık Başvuruları 1 Aralık 2011 30 Aralık 2011 Jüri Değerlendirmeleri 9 Ocak 2012 30 Mart 2012 Ön Eleme 9 Ocak 2012 23 Ocak 2012 Grup Değerlendirmeleri 1 Şubat 2012 20 Şubat 2012 Final Değerlendirmeleri 5 Mart 2012 30 Mart 2012 Halk Oylaması 5 Mart 2012 30 Mart 2012 Ödül Gecesi Haziran 2012

Kısaca Altın Örümcek

2002 yılından günümüze değin aralıksız olarak gerçekleştirilen ve geleneksel bir hale gelen Altın Örümcek Web Ödülleri’nin ana hedefi web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması. Altın Örümcek Web Ödülleri aynı zamanda bu alana yapılan yatırımları da özendirmeyi amaçlıyor. Web, internet teknolojileri, pazarlama ve iletişim alanlarında yetkin ve tecrübeli juri üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen Altın Örümcek Türkiye’nin ilk ve tek Bağımsız web ödülleri organizasyonu olma özelliğini de taşıyor.

Previous articleProf. Dr. Mustafa Akaydın – Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı
Next article‘Geçerken Oradaydım’a büyük ilgi