Home M.Fatih Tekin SP Adayı Tekin’den Mevlid Gülü

SP Adayı Tekin’den Mevlid Gülü

268
0
blank

Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı M. Fatih TEKİN, Mevlid Kandili münasebetiyle  Antalya Teşkilatı ve Gençlik Kolları Başkanı Abdullah ŞANAL ‘ın da Katılımları ile Kapalı Yol ve Cumhuriyet Meydanında gül dağıtımı yaptı.

Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı M. Fatih TEKİN, Mevlid Kandili ile ilgili birde yazılı mesajda bulundu. “Bugün, İslam öncesi karanlığa dönmüş, barışa, kardeşliğe, adalete hasret kalmış olan insanlık; onun önderliğine ne kadar da muhtaç. Biz Müslümanlar Resüllulahı ve İslam’ı doğru anlamak zorundayız” ifadelerine yer verdi.

Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  M. Fatih TEKİN, 12 Ocak Pazar gününü, pazartesiye bağlayan bu gecenin Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olduğunu aktaran mesajiında, “Tevhid inancının kaybolup, yerini putperestliğin aldığı, güçlünün güçsüzü ezdiği, kişinin kız çocuğunu diri diri toprağa gömdüğü, adam öldürme, içki, kumar ve her türlü ahlaksızlığın yaygın olduğu, zulüm karanlığının her tarafı kapladığı, insanlığın kurtarıcı beklediği bir dönemde, dünyaya teşrif eden Resulullah’ın (SAV) nuruyla, karanlıklar aydınlığa kavuştu. O’na inananlar, O’nun önderliğinde, eşitlik, kardeşlik, barış, fedakarlık ve güzel ahlakın ne olduğunu öğrendi. Aileler, sevgiyle muamele eden, aile reisini tanıdı. Çocuklar şefkat sahibi babayı tanıdı. Mücahitler, stratejisini bilen ve düşmana karşı bile, merhametli olan komutanını tanıdı. Dava sahipleri, vefa sahibi, dava adamını tanıdı. İnsanlar, kavimcilikten kurtulup ümmet olma şuuruna erdi. Dünya, tüm insanlık için adalet, eşitlik, saadet, iyilik ve kurtuluşunu isteyen gerçek bir lideri tanıdı. Bugün, İslam öncesi karanlığa dönmüş, barışa, kardeşliğe, adalete hasret kalmış olan insanlık; onun önderliğine ne kadar da muhtaç. Biz Müslümanlar Resullulah’ı ve İslam’ı doğru anlamak zorundayız. Müslümanların hem dünya ve hem de ahirette, kendi huzur ve saadetleri için, sahte önderleri bırakarak, tekrar Resulullah’ı tanıyıp onu önder kabul etme temennisiyle, tüm halkımızın Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

blank

Previous articleAnonim Şirketlere Kayyum Atanması‏
Next articleSide’de Şüpheli Araç Yangını