Home Ramazan Çalık Ak Parti Serik Belediye Başkan Adayı Ramazan Çalık

Ak Parti Serik Belediye Başkan Adayı Ramazan Çalık

255
0
blank
Ak Parti Serik Belediye Başkan Adayı olan, Ramazan Çalık kimdir?

Prof. Dr. Ramazan Çalık, 1961 Antalya-Yeşilyurt doğumludur. 09.07.2012 tarihinde Yükseköğretim Kurumu Başkanlığı tarafından Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. Çalık, 1985 yılında Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1988 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını, 1994 yılında da doktorasını tamamlayarak aynı kürsüde yardımcı doçent olarak atanmıştır.

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi alanında 2005 yılında Doçent ve 2010 yılında Profesör unvanlarını alan Çalık, Türk-Alman Dostluk Derneği üyesi olup üç yıl Almanya olmak üzere Avusturya ve İsviçre’de akademik görevlerde bulunmuştur. Yurt içi ve yurt dışında yürütülen uluslararası birçok projede yürütücü ve danışman olarak görev alan Prof. Dr. Çalık, uluslararası ve ulusal çok sayıda dergiye de hakemlik yapmıştır. Yürüttüğü projelerle ülkemize 1,5 milyon Euro civarında maddi girdi sağlayan Çalık, bu faaliyetlerini halen sürdürmektedir.

Almanca ve Türkçe olmak üzere uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde pek çok yayını ve 6 kitabı bulunan Prof. Dr. Çalık, çok sayıda uluslararası ve ulusal sempozyum ve konferansa konuşmacı ve yönetici olarak iştirak etmiştir.
Bir dönem Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Cumhuriyet Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Çalık; dekan yardımcılığı, senato üyeliği ve meslek yüksekokulu müdürlüğü gibi çeşitli idarî görevlerde de bulunarak yöneticilik alanında tecrübe sahibi olmuştur.

Almanca bilen Ramazan Çalık, evli ve üç çocuk babasıdır.