Home Spor Dünyanın en iyi yüzücüleri Turkcell desteğiyle İstanbul’da kulaç atacak

Dünyanın en iyi yüzücüleri Turkcell desteğiyle İstanbul’da kulaç atacak

328
0
blank

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell bireysel sporlara desteğini artırarak sürdürüyor. Turkcell’in ulusal sponsor olarak destek verdiği 11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası 12-16 Aralık tarihinde dünyanın en iyi yüzücülerini İstanbul’da buluşturacak. Türkiye’nin ilk defa evsahipliği yaptığı organizasyon rekor ülke ve sporcu katılımıyla gerçekleştirilecek. 11. Düzenlenen şampiyonada havuzdan çok sayıda rekor çıkması bekleniyor.

Koray Öztürkler: 2020 yolunda bireysel sporların en büyük destekçisiyiz

Turkcell’in 2020 Olimpiyat Oyunlarına evsahipliği yapabilmesi için atılan adımlara tam destek verdiğine dikkat çeken Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler,  “Aralarında yüzmenin de bulunduğu 6 bireysel branşta federasyonlarımızın ana sponsorluğunu yapıyor, ulusal ve uluslararası şampiyonalara destek veriyoruz. Son olarak dünyanın en iyi yüzücülerini ağırlayacak Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’na destek vermenin heyecanının yaşıyoruz. Son yıllarda Türk yüzücüleri uluslararası düzeyde oldukça ilerleme kaydetti. Turkcell olarak yüzme sporuna yaptığımız desteği sürdürmeyi hedefliyoruz. Şampiyonaya katılacak tüm yüzücülerimize başarılar diliyor, sporseverleri de bu müthiş mücadeleye tanık olmaya çağırıyorum” dedi.

Ahmet Bozdağın: Yüzücülerimizden finaller bekliyoruz

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan da “Türk sporu için çok önemli bir organizasyon. Yüzücülerimiz son dönemde büyük gelişme gösterdiler. Geçtiğimiz hafta düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda birçok Türkiye rekoru geldi. Bu şampiyonada da yüzücülerimizden yarı final ve finaller bekliyoruz. Turkcell’in federasyonumuza ve bu şampiyonaya verdiği destekler için teşekkür ediyorum”  dedi.

Phelps’i geçen yüzücü İstanbul’da kulaç atacak, 800 milyon izleyecek

2012 Londra Olimpiyatları’nda 400 metre karışıkta efsane yüzücü Michael Phelps’i geçerek altın madalya alan 8 olimpiyat madalyalı ve yüzmenin son dönemdeki en popüler ismi Amerikalı Ryan Lochte ile olimpiyat ve dünya rekorlarının sahipleri İtalyan Federica Pellegrini ve Fabio Scozzoli, Fransız Frederic Bosquet ve Florent Manaudou, Macar Laszlo Cseh ve Çinli Ye Shiwen gibi yüzücülerin yer alacağı İstanbul’daki Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye’yi 27 sporcu temsil edecek. Yarışları, dünyada 800 milyon kişinin izleyeceği tahmin ediliyor.

Havuz 1400 ton

Şampiyona için Sinan Erdem Spor Salonu’na 8 kulvarlı 1400 ton su alandan oluşan olimpik yarışma havuzu ile salon dışına aynı boyutta ısınma ve soğuma havuzu yapıldı. Havuzlar 7 günde bitirilirken, özel teknolojili çelik havuzların kurulumunda, özel torklu 30 bin vida kullanıldı. Kurulan havuzlar için Sinan Erdem Spor Salonu’nun zeminini 2 metre yükseltilirken yer eğiminin ortadan kaldırılması için 50 metreküp beton döküldü. Ayrıca olimpik havuzlar için 7 kamyon kum kullanılarak sıkıştırma yapıldı. İki havuzun maliyeti ise pay edildi.

Previous articleLokman Erdoğan : Muhteşem Yüzyıl beşinci kol faaliyetidir
Next articleOsman Çetin Genç Çifte Mutluluk Diledi