Home Yasam Likyalıların Kar Keyfi

Likyalıların Kar Keyfi

525
0
likyalilarin_kar_keyfi_h6997

Likya’nın Dağları ve Yaylaları(Beydağları) adlı doğa grubu üyeleri, Saklıkent’te düzenlenen geleneksel sucuk partisi etkinliğinde hem eğlendiler hem de karın tadını çıkardılar.

Likya’nın Dağları ve Yaylaları doğa grubu, Antalya kent merkezinin batısında yükselen Beydağları’nda yer alan Bakırlı Dağı (Doyran Dağı)’nın kuzey eteklerinde bulunan Saklıkent kayak merkezinde günü birlik yürüyüş etkinliği düzenledi.
Grubun kurucusu Ömer Faruk Gülşen’in rehberliğinde yapılan etkinliğe yaklaşık 80 kişi katıldı. Etkinliğe katılan doğaseverlerim bir bölümü, muhteşem kar manzaralı dağların seyredildiği bir parkurda 5 km yürüdü. Oldukça neşeli geçen yürüyüşte katılımcılar, kar topu oynadılar, karda kaydılar ve kent merkezinden hasretle izledikleri Beydağları’ndaki karlara dokunmanın keyfini yaşadılar.

Geleneksel sucuk-ekmek ikramı

Yürüyüşün ardından ise doğaseverler, Likya’nın Dağları ve Yaylaları Grubu’nun her yıl geleneksel olarak düzenlediği sucuk partisine katıldı. Katılımcılar, Bakırlı Dağı’nın enfes kar manzarası eşliğinde ikram edilen sucuk-ekmekleri afiyetle yediler.

Likya’nın Dağları ve Yaylaları(Beydağları) Grubu’nun kurucusu Ömer Faruk Gülşen, geleneksel sucuk-ekmek ikramına sponsor olan Halk Ekmek’e, Sultan-Et’e ve yardımlarından dolayı Hüseyin Gönendi’ye teşekkür etti.

Previous articleSultan Yeğen Son Karar
Next articleRECEP BARUT KÖY GEZİLERİ 15 ŞUBAT 2014

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here