Home Yasam MATAB’DA DİJİTAL ARŞİVLEME

MATAB’DA DİJİTAL ARŞİVLEME

273
0
blank

Arşiv çalışmaları kapsamında Mali işler birimi, Teknik işler ve Yazı işleri gibi birimlerin tüm arşivlerindeki dosya envanteri çıkarılarak, dijital sisteme aktarıldı. Pro Bilişim Teknoloji Servisi desteği ile gerçekleştirilen dijital arşivleme, firmanın Akdeniz Bölgesi’ndeki tek firma ve aynı zamanda Antalya merkezli bir firma olması ile dikkat çekiyor.

Doğuşkent Belediyesi, Gebiz Belediyesi, Evrenseki ve Belkıs Belediyesi gibi bir çok kuruma hizmet verdiklerini dile getiren firma yetkilisi İsmail Tuncay Yılmaz “Dijital arşivleme sayesinde çalışmalar tamamlandığında fuzuli yer işgali sona ermiş, bilgilere daha sağlıklı ulaşım gerçekleşmiş olacak.” Dedi. Matab’ da yürütülen çalışmaları da 2013 yılı ocak ayında bitirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Çevreyi Yok Etmeyelim.

Matab’ın dijital arşivleme ile çevreyi korumayı ve hizmet kalitesini arttırmayı hedeflediğini belirten Birlik Başkanı Recep Barut, “İşlerin artık evrak ve kağıt olmadan yapılabilir hale geldiğini, buna rağmen milyonlarca ağacın bu iş için kesildiğini, yeşili korumaya çalışırken çevreyi yok etmeye devam ediyoruz. Bu yüzden her kurumun dijital arşivleme sistemine geçmesi gerekmektedir.” Dedi.

Dijital arşivleme sayesinde geçmiş verilere çok daha rahat bir şekilde ulaşılmasının yanında çevreyi korumaya yönelik bir adım daha atılmış olacaktır.

MATAB dijital arşivleme sistemi 2005/7 sayılı Standart Dosya Planı Konulu Başbakanlık Genelgesine uygun arşiv düzenlemesi 20.11.2008 5812 Tebligat kanunu gereğince ISO 9001.2008 Kalite Yönetim Sistemi adına yapılmış kurumsallaşma hareketidir.

Previous articleHalkı bilgilendirme toplantısında tüp bebek tedavisi anlatılacak
Next articleŞükrü Sözen Manavgat İlçe Milli Eğitim’e Sitem Etti