Home Yıldıray Sapan Sapan, Erdoğan’ın Antalya’da yaptığı açılışlar “göz boyama” olarak değerlendirdi

Sapan, Erdoğan’ın Antalya’da yaptığı açılışlar “göz boyama” olarak değerlendirdi

247
0
blank

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın il ziyareti sırasında yaptığı açılışların içinin boş olduğunu belirterek, “AKP iktidarının 11 yılda Antalya’da çivi çakmadığı net şekilde ortaya çıktı. Açacak tesis bulamayınca, 4 yıldır çalışan havaalanı ile belediyelerin ve hayırseverlerin yaptığı yatırımları listeye aldılar. Hızlı tren nerede? Batı ve Kuzey Çevre Yolu nerede? Kepez Devlet Hastanesi nerede? Manavgat Naras Barajı nerede” diye sordu?

Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, Başbakan Erdoğan’ın iki günlük Antalya gezisinde açılışını yaptığı 160 tesisin toplam değerinin 1.2 milyar lira olarak duyurulduğuna dikkat çekti. Bunların arasında dişe dokunur, gözle görülür bir yatırım olmadığına dikkat çeken Sapan, “Hayırseverlerin yaptığı derslikler ile belediyelerle, il özel idaresinin köylere yaptığı bazı yatırımlarda olmasa açacak bir şey bulamayacaklar. Antalya – Kemer yolunu birkaç kez açtıkları gibi 5 yıldır hizmet veren Gazipaşa Havaalanını tekrar açıyorlar.  Gazipaşa Havaalanına ilk uçak 13 Temmuz 2009’da indi. Havaalanı o günden bu yana uluslar arası uçak trafiğine hizmet veriyor. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2010 yılında 50 bin yolcunun indiğini açıklıyor. 2012 yılında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu havaalanına inip incelemelerde bulundu. AKP lideri Erdoğan, nerede ise eskiyen havaalanının açılışını yapıyor. Herhalde, ‘Benim inmediğim, açılışını yapmadığım havaalanı açılmamış sayılır’ demek istiyor. Bu durum tek kelime ile Antalyalıların zekâsı ile alay etmektir” dedi.

Çevre yolları ile hızlı tren nerede?

Yıldıray Sapan, AKP iktidarının 11 yılda Antalya’da yatırımı yokken, Recep Tayyip Erdoğan ile bakanlarının “varmış” gibi gösterip göz boyamaya çalıştıklarını söyledi. AKP’nin 11 yılda Antalya’nın ihtiyacı olan önemli yatırımları yapmadığını ifade eden Sapan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Antalya’ya hızlı tren getireceklerini söylediler. Hatta bunun için 2016 EXPO Fuarını örnek gösterdiler. Fuara kadar Antalya’nın hızlı tren ağına bağlanacağını söylediler. Şimdi hızlı tren denilince dut yemiş bülbül gibi susuyorlar. En erken 2023’leri hatta 2035’leri gösteriyorlar. Ne oldu da AKP hızlı trenden söz etmez oldu. Antalya’yı bu yatırıma layık görmediler mi?

İki kez temelini attıkları Batı Çevre Yolu ne oldu? En son temel atma töreni 22 Eylül 2012’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapılmıştı. Dağları delmekten, tüneller yapmaktan bahseden Erdoğan ve Yıldırım, topu topu 13.5 kilometrelik Batı Çevre Yolu’nu niye bitiremiyorlar?  Kimse topu kamulaştırma parasına, belediyelere atmasın. Antalya’ya son birkaç yıl içinde 1.2 milyar liralık yatırım yaptıklarını söyleyen Erdoğan, 15 milyon liralık kamulaştırma parasını mı bulAntalya’ya özel sektöründe ortak olacağı, para kazanacağı şehir hastanesi yapılacağını övünerek anlatan R. T. Erdoğan, neden Kepez’deki devlet hastanesinin inşaatına başlanamadığını da açıklasın.

Naras Barajı’nı neden açmadınız?

Manavgat’ta CHP’li belediyeyi eleştirmek için bula bula DSİ’nin sorumluluğundaki derelerin kirliliğini bulan Tayyip Erdoğan’a bizde Naras Barajını soruyoruz. Manavgat’ı sel baskınlarından korumak ve tarımsal sulama amaçlı Naras Barajı’nın temeli 21 Ocak 2011’de Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından atıldı. Geçtiğimiz eylül ayında inşaatta inceleme yapan AKP Milletvekili Sadık Badak, düzenlediği basın toplantısında, 3 vardiya çalışma yapıldığını, barajın 11 Aralık 2013 tarihinde saat 11.00’de törenle hizmete gireceğini açıkladı. Bu tarihten 3 gün sonra Manavgat’a gelen Erdoğan nedense Naras Barajı’nı açamadı.

Usta yok çırağı da çakma

AKP’nin Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretini, “Büyük Usta Antalya’da” diye duyurduğunu belirten Sapan, “Yapılan işlere bakıldığında ortada ustada yok, ustalıkta. Ustalığı sahte olan Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için çırağı Menderes Türel’i gösterdi. 2009’da Antalya seçmeninden sandıkta tokat yiyen çakma çırak Türel, kenti Soroslara pazarlamak için yeniden başkan olmak istiyor. Antalyalılar, belediyecilikte çırak bile olamayan ama rantçılara hizmette, kentin değerli arazilerini yandaşlara, uluslar arası  para çevrelerine pazarlamakta hayli usta olan Türel gibilere izin vermeyecektir. Sahte usta ve çakma çırağı boşuna hevesleniyorlar” dedi.amadı? Kuzey Çevre Yolu ne oldu? Neden 11 yılda başlanamadı?

Previous articleCAMCILAR Firmaları / CAM SAŞ
Next articleİş-Kur’dan Turkcell Global Bilgi Diyarbakır Lokasyonuna Teşekkür Belgesi