Home 3Sayfa Hasan Karan Cinayet İşledi Kendini Öldüremedi

Hasan Karan Cinayet İşledi Kendini Öldüremedi

420
0
blank

Olay dün saat 14.45 sıralarında 112 Acil Yardım servisine gelen ihbarla ortaya çıktı. 112’yi arayan Hasan Karan, “Sevgilimi öldürdüm. Kendimi de yaraladım. Yardım edin” diyerek evinin adresini verdi. Olay yerine hem sağlık ekipleri hem de polis sevk edildi. Eve ilk giden sağlık ekipleri Zuhal Yazıcıoğlu’nun cesedini, dirsek, bilek ve boğazında kesikler olan Hasan Karan’ı ise, yaralı buldu. Hasan Karan hemen ambulansa alınarak polis eşliğinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.

‘ÖLDÜKTEN SONRA BİR ARAYA GELELİM’ 

Polis ve nöbetçi savcı ise evde inceleme yaptı ve Zuhal Yazıcıoğlu’nun cesedi, otopsi için Akdeniz Üniversitesi Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Polis Hasan Karan’a ait evde yaptığı incelemede, bir mektup buldu. Her ikisi de bir süre önce eşlerinden boşanan Zuhal Yazıcıoğlu ve Hasan Karan’ın birkaç gün önceden yazdığı anlaşılan mektupta, “Dünyada bir araya gelemedik, bari öldükten sonra bir araya gelelim. Kızlarımız bizi affedin, böyle olsun istemezdik. Bizi yan yana gömerseniz mutlu edersiniz” ifadeleri yer aldı.

ÖLMEYECEĞİNİ ANLAYINCA 112’Yİ ARADI 

Tedavisinin ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne götürülen Hasan Karan verdiği ifadede olayı şöyle anlattı:

“Ben Mersin’de kutu fabrikasında çalışıyordum. İşten tazminatımı alıp ayrıldım. Burada yine bir kutu fabrikasında 15 gün çalıştım. Zuhal ile birbirimizi çok seviyorduk. O emekliydi. İkimizin de 2’şer kızı var. Biz evlenmeyi düşünüyorduk. Ancak o evlenmek istediğini bir türlü ailesine anlatamıyordu. Hatta bu yüzden ölmek istediğini söylüyordu. Ben de ‘Sen sakın intihar etme, gerekirse ben seni öldürür, ardından kendimi öldürürüm. Bu dünyada bir araya gelemedik. Bari öbür dünyada bir araya geliriz’ diyorduk. Birkaç gün önce kendisi bana bir mektup yazdırmıştı. Yan yana gömülecektik. Sabah saatlerinde tekrar buluştuk. Benim evimdeydik. Sürekli ağlıyordu ve kavuşamayacağımızı söylüyordu. Ben de dayanamayıp boğazını sıkarak öldürdüm. Sonra üzerini örttüm. Ardından dirseğimi keserek kan kaybından ölmeyi bekledim. Bir süre sonra bileğimi kestim, yine olmayınca boğazımı kesmeye çalıştım. 4-5 saat bekledim ölmeyeceğimi anlayınca 112’yi aradım.”

Previous articleŞükrü Sözen: Mehmet Akif Ersoy’da kavşak çalışması trafiği rahatlatacak
Next articleManavgat AKP Kadın Kolları Yaşlılar Haftası Ziyareti