Home Alanya BAŞKAN YÜCEL; TURİZM SEZONU ÖNCESİ ESNAFLARI VE İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ UYARDI

BAŞKAN YÜCEL; TURİZM SEZONU ÖNCESİ ESNAFLARI VE İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ UYARDI

303
0
blank

BAŞKAN YÜCEL; TURİZM SEZONU ÖNCESİ ESNAFLARI VE İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ UYARDI

Turizm sezonu öncesi huzur ve düzeni tesis etmek için sezon başından itibaren çok sıkı tedbirler alacaklarını belirten Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, esnaflara ve inşaat sektörüne yönelik uyarılarda bulundu.

TURİZM SEZONU ÖNCESİ SIKI TEDBİRLER ALIYORUZ

Alanya Belediyesi Haftalık Olağan Encümen Toplantısı Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda birim ve müdürlüklerden gelen konular görüşülerek, karara bağlandı.  Encümen toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Yücel, sezon başı olması nedeniyle birçok bölgede kontrol ve denetimlerin arttırıldığını belirtti.  Esnafları da kurallara uymaları konusunda uyaran Başkan Yücel, “ Sezona sıkı bir kontrol ve sıkı bir denetlemeyle başlamak istiyoruz. Çünkü bölgemizin turizm potansiyeli ve bölgemizin huzuru için bunu yapmak zorundayız.  Bizim için her şeyden önemlisi turizm sezonuyla bölgeye gelen turistlerin memnuniyeti ve bölge halkının huzurudur.  Bu yüzden denetimlerimizin çok olmasından dolayı bu encümenimizde tutanak sayısı oldukça fazlaydı.” dedi.

KURALLARI BAŞINDA KOYUP, DÜZENİ BAŞINDA SAĞLACAĞIZ

Kaymakamlık, Emniyet ve Jandarma işbirliğiyle turizm sezonunun başında esnaflara yönelik bazı kurallar koyduklarını kaydeden Başkan Yücel, “ Hanutculuk ve çığırtkanlık gibi toplumu rahatsız edici durumlarda müdahale açısından serbest rekabetin olduğu bir ortam fakat kurallara bağlamak açısından tüm esnaf arkadaşlarımızı sezonun başında uyarıyoruz. Düzeni tutturamazsak bu düzen sonuna kadar bozuk ve sağlıksız gider. Başından kuralları koyup, düzeni başında sağlamalıyız. Bizim tüm çalışmalarımız, yaptığımız her şey, esnafımız ve bölgemiz içindir.” dedi.

15 MAYIS’A KADAR İNŞAAT İŞLERİ TAMAMLANSIN

Turizm sezonu dolayısıyla 15 Mayıs’ta inşaat yasağının başlayacağını kaydeden Başkan Yücel, görüntü, ve ses kirliliğini engellemek, turist memnuniyetini sağlamak için inşaat sektörünü uyardı. Başkan Yücel, 15 Mayıs’a kadar inşaat sektöründeki çalışmaların tamamlanmasını istedi. Yücel, “Şimdiden uyarıyorum. İnşaat sektörü ile uğraşan  insanların 15 Mayıs’a kadar yatırımlarını bitirmelerini istiyoruz.  Çünkü hepimiz turizmden ekmek yiyoruz. Bu kararlara saygı duymaları ve bu yaptırımları da yerinde ve zamanında uygulamalarını istiyoruz. Çalışma vakitleri ve zaman ayarlamalarına da dikkat etsinler.” dedi.

BELDE BELEDİYELERİNDEN ALINAN İŞYERİ RUHSATLARI YENİLENİYOR

Belde ve köylerimizin birleşmesiyle birlikte bütünlüğü sağlamak için ruhsat güncellemelerinin yapılmaya başlandığını kaydeden Başkan Yücel, mahallelerde bulunan işyerleri sahiplerinin ruhsatlarını yenilemek için belediyeye başvurması gerektiğini söyledi.

Previous articleAntalya CHP üyeleri kadın vekil göndermek istiyor
Next articleAkgül Antalya Gündem’de