Home Alanya 2. Uluslararası Rus Şarkıları Festivali düzenlendi

2. Uluslararası Rus Şarkıları Festivali düzenlendi

335
0
blank

Аlanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği düzenlediği ve Antalya Rus Sanat ve Kültür Derneği katılımı ile 2. Uluslararası Rus Şarkıları Festivali Alanya’da gerçekleştirdi. Gala aynı zamanda Rusya’nın Bağımsızlık günü etkinlikleri haftasında yapıldı.

Şarkı yarışmasına Türkiye, Rusya, Osetya, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Hindistan’dan sanatçılar katıldı. Jüri üyeliklerini Rusya’nın ünlü sanatçılarından – Albert Asadullin, Amaga Gotti yaptı. Antalya’dan farklı kategorilerde 4 katılımcı oldu, Türkiye’yi temsilen çocuk kategoride birinciliği Alina Gez kazanırken üçüncülüğü Timur Hamarat kazandı. Profesyonel kategoride üçüncülüğü uzun yıllar Alanya’de eğlence dünyasının tanınan isimlerinden Tatyana ve Alp Hamarat çifti kazandı.

Programda onur konuğu olarak bulunan Antalya Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı kazanan yarışmacıları tebrik etti. İrina Balcı: Bu türden yarışmalar kültürlerimiz daha iyi tanımak için önemli bir fırsat olarak değerlendirmek gerektiğinin altını çizerken önümüzdeki yıllarda Antalya’da çok daha katılımlı bir yarışma düzenlemenin önemine dikkat çekti.

Аlanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz ‘ böyle harika bir organizasyona ev sahipliği yaptıkları için katılımcılara teşekkür etti. Gündüz festivale destek veren Alanya Kaymakamına, Rusya Büyük Elçiliği ve Rusya Genel Konsolosluk ve tüm sponsorlaraminnettar olduğunu belirtti.  Konserin Rus Bağımsızlık Haftası kutlamalarına denk gelmesi nedeniyle duygulu anlar da yaşandı. Konserde profesyonel kategoride 1.’liği Hindistan’da katılan yarışmacı kazanırken Rusya’nın tanınmış sanatçılarından Alber Asadulin ve Amaga Gotti muhteşem performanslarıyla göz doldurdular.

blank

Previous articleOto tamirciler, dünyadaki gelişmeleri yakın takipte
Next articleİTÜ’lü öğrencilerin model uydusu dünya birincisi