Home Tüm Yazarlar Aman dikkat! Siyasetçilere hovardalık dersi

Aman dikkat! Siyasetçilere hovardalık dersi

346
0
blank

Bu hafta, msn.com’da bir “resim haber” türünde, dünya liderlerinin hovardalıklarından bahsetmişler.

Birkaç örnek tarihten kişilikler, diğerleri de genellikle günümüz liderleri. ABD’den tutun, Roma İmparatorluğu’na kadar.

“Dünya siyasetçilerinin yasak aşk skandalları” adı altında resimli haber:

Evli liderlerin yaşadıkları yasak aşklardan bahsetmişler. Kimi “harem” kurmuş, kimi duygusal bir ilişkiye girmiş.

Ben neden yazıyorum bu yazıyı peki?

Öyle bir dil kullanılmış ki haber detaylarında, sanki hovardalık yapan liderler daha popüler daha karizmatik… Hani lider olup da hovardalık” yapmak moda türünden bir yazı.

Ben bizim siyasilere, belediye başkanlarına, milletvekillerine yazıyorum bu yazıyı. Aman dikkat edin! Bu tür yazılar bilinçaltına yönelik “Norm” ları değiştirme operasyonudurlar. Daha hoş bir kıyafetle, daha hoş bir paketle sunmak gibidir.

Hatta, vay seni! Diyerek beynimizi düzenleriz. Bu tür yazılardan çok okuyoruz bu tür sitelerde. Tabi onlar bunun farkında mıdır? Bilmem ama, bunun alt yapısını oluşturanlar, son derece profesyoneller. Orasını biliyorum.

Bizim bazı siyasetçilerimiz evli olmadıkları kadınlarla poz vermezler genellikle. Bazen de “Bir şey yok işte. Her gün haberlerde yan yana duruyoruz. Birşey olsa böyle yapar mıyım?” diye kurnazlıklar da üretenler var elbette… Ya hiç yapmazlar, ya da çok gizli olabilmek için türlü yöntemlere başvururlar. Çünkü bizim toplumda böyle bir davranış “Siyasi” olarak asla affedilmez. Oy verilmez. Hatta seçim yoksa bile istifa etmek zorunda bırakılır.

Eee “ben “aşık”oldum, sevgiye saygı duyulması gerekiyor” gibi sözcükler bizim erkekleri kurtaramaz.

Bizim toplumumuzda ya boşanacak, ya da “hovardalık” yapmayacak, “sevgi bağı” kurmayacak.

Bu yüzden aman dikkat! Bu tür haberleri okurken benim yazdıklarımı dikkate alın. Yoksa, bizim oy verenlerimiz Fransa’nın oy verenleri gibi değiller.

Aman dikkat!

Previous articleDUYGUSAL SERMAYE
Next article65 liraya Antalya’dan Davraz kayak turları