Home Antalya Haberleri OPET’e Akdeniz Üniversitesi’nden ‘Çevre Hizmet Ödülü’

OPET’e Akdeniz Üniversitesi’nden ‘Çevre Hizmet Ödülü’

469
0
blank

OPET, Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Mühendislik Fakültesi’nin ortaklaşa düzenlediği “17. Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri” kapsamında uyguladığı sosyal sorumluluk projeleri ile ödüle layık görüldü

Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri, 22 Nisan tarihinde Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Çevre değerlerinin korunması ve kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayan kurum ve kuruluşları desteklemek amacıyla verilen ödüller kapsamında Türkiye ölçeği kategorisinde OPET ödüle layık görüldü. Akdeniz Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada toplumsal sorunlara olan duyarlılığı ile dikkat çeken OPET’in gerçekleştirdiği Tarihe Saygı Projesi, Yeşil Yol Projesi, Örnek Köy Projesi ve Temiz Tuvalet Kampanyası kapsamında ödüle değer bulunduğu belirtildi.

OPET adına ödülü alan Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, yaptığı konuşmada OPET’in kurulduğu ilk günden bu yana sosyal sorumluluğa önem veren ve bu konuda önemli çalışmalar yürüten bir marka olduğunu belirtti. Öztürk konuşmasına şöyle devam etti: “Bilinçli toplum projelerimizle 2000 yılından bu yana toplumu çevre, doğa, sağlık ve turizm gibi pek çok alanda bilinçlendirmeyi ve bilgilendirmeyi amaçladık. Önce Temiz Tuvalet Kampanyası’nı daha sonra da Yeşil Yol, Örnek Köy ve Tarihe Saygı Projeleri’mizi uygulamaya aldık. Son olarak trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirmek amacıyla çok değerli paydaşlarımızla birlikte ”Trafik Dedektifleri Projesi”ni hayata geçirdik. “OPET Bilinçli Toplum Projeleri” adı altında tek bir çatıda yer alan bu beş büyük proje ile hedefimiz bilinçlendirmek; çağdaş, eğitimli, ayakları üzerinde durabilen bir Türkiye’ye katkıda bulunmak. OPET olarak, doğup büyüdüğümüz topraklara karşı görev ve sorumluluklarımız olduğunu düşünüyor; dün, bugün ve yarınlarımızı kucaklayacak köklü projelerle ülkemizi çağdaş bir görünüme kavuşturmak istiyoruz.”

Akdeniz Üniversitesi, Ulusal Danışma Kurulu’nun yanı sıra her iki birimin yönetim kurullarının sunulan dosyaları inceleyerek ödül sahibi kurum ve kuruluşların belirlendiğinin altını çizdi.

OPET PETROLCÜLÜK HAKKINDA

OPET, akaryakıt dağıtım sektöründe, perakende satışlar, ticari ve endüstriyel satışlar, depolama ve uluslararası ürün ticareti konularının yanısıra iştirakleri ile madeni yağlar ve jet yakıtı alanlarında faaliyet göstermektedir. Yeni ürün ve hizmetleri, hızla gelişen istasyon ağı ve sosyal sorumluluk yaklaşımıyla hareket eden OPET sektörün büyük oyuncuları içindeki tek yerli şirkettir. Türkiye’de akaryakıt dağıtım sektöründe yüzde 19’luk pazar payı ile 2’nci sırada yer alan OPET’in SUNPET markası ile birlikte 1340 istasyonu bulunmaktadır. Kuruluşundan bu yana alt yapı yatırımlarına ağırlık veren OPET’in pazarda büyük bir rekabet avantajı sağlayan depolama kapasitesi ise 1 milyon metrekübün üzerindedir. OPET, ölçülmeye başlandığı ilk yıldan bu yana KalDer Türkiye müşteri memnuniyeti endeksine göre 9 yıldır müşterinin en çok memnun kaldığı marka olmuştur. OPET, ‘kusursuz hizmet anlayışı’ ile bu iddiasını koruyarak, yepyeni projeler, ürün ve hizmetlerle müşterisinin yanında olmaya devam edecek.

ÜRÜNLERİ

OPET’in  yüksek performans, düşük tüketim ve tasarruf sağlayan, çevreci ve uygun fiyatlı yeni nesil yakıtı Ultra Force; mevcut ürünlere göre daha yüksek performans ve düşük tüketim sunarken, motorun temiz kalmasını sağlayarak aracın ömrünü uzatmaya katkıda bulunmaktadır. Bir diğer ekonomik ve çevreci yakıtı Eco Force ise tortu ve kurum birikimini önleyerek motoru temiz tutar, aynı zamanda çevreci özellikleri ile binek, ticari, ağır vasıta olmak üzere tüm dizel araçlar için uygundur.

OPET’in müşterilerinin hayatını kolaylaştıran teknolojik ürünleri ise OPET Kart, OPET WorldCard, Otobil, Bireysel Otobil ve Yakıt Kart’tır. Müşterileri yakından tanımayı ve alışveriş alışkanlıklarını takip etmeyi sağlayan OPET Kart uygulaması bugün 5,5 milyonun üzerinde kişinin kullandığı bir sadakat kartıdır. Opet Worldcard ise Yapı Kredi Bankası ile birlikte geliştirilen Türkiye’nin en büyük ortak markalı kredi kartlarından biridir.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Doğup büyüdüğü topraklara fayda sunmayı en önemli görevlerinden biri sayan OPET, sosyal sorumluluğa odaklanmayı bir kurum kültürü olarak benimsemiş ve kuruluşundan bugüne birçok sosyal sorumluluk projesine imza atmıştır. Toplumsal temel sorunların çözümüne yönelik projelerle ülkeye değer katmaya devam eden sürdürülebilir ve sonuç odaklı OPET sosyal sorumluluk projeleri;

–       Temiz ve daha sağlıklı bir toplum yaratma hedefi olan “ Temiz Tuvalet Kampanyası”

–       İstasyon giriş ve çıkışlarının ağaçlandırılmasının yanısıra pek çok il ve ilçemizde park ve bulvar ağaçlandırmaları yapılan “Yeşil Yol Projesi ”

–       Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri zengin, turizm potansiyeli olan köylerin seçilerek ekonomik kalkınma ve bilinçlenmeyi destekleyen “Örnek Köy Projesi”

–       Ülke tarihi açısından son derece önemli olan Çanakkale için hazırlanan “Tarihe Saygı Projesi”

–       Trafik sorununun çözümü için 3-17 yaş çocuklara eğitim amacı taşıyan “Trafik Dedektifleri” Projesi

Previous articleBaşkan Uysal Çocukların Coşkusuna Ortak Oldu
Next articleFikret Öztürk, OPET’in başarı öyküsünü Antalyalı iş adamlarıyla paylaştı