Home Antalya Haberleri Otomotiv sektöründe umutlar ikinci yarıya kaldı

Otomotiv sektöründe umutlar ikinci yarıya kaldı

443
0
blank

Uzun yıllardın otomotiv sektöründe hizmet veren ve VD Otomotiv’le de kendi işletmesinin başına geçen Veli Demir 2014 yılında 2’nci el piyasasını neler beklediğini ve ilk 6 aylık dönemde nasıl bir tablonun hakim olduğunu açıkladı.

İkinci el oto alım satımının yanı sıra rent a car hizmeti de veren Veli Demir Otomotiv, 2014 yılında ilk çeyreğin hareketli başlamasına rağmen ikinci çeyrekte beklenen oranlara ulaşılamadığını belirtti. Otomotiv sektörünün, ekonomik verilerden en hızlı etkilenen sektörlerden biri olduğunu aktaran Demir, 2014 yılının ikinci yarısında sektörde hareketlenme beklediklerini belirtti. Artan banka faiz oranlarının da vatandaşı temkinli olmaya ve beklemeye ittiğinin altını çizen Demir, “Piyasadaki bu belirsizlik ve dengesiz yapı, doğrudan otomotiv sektörüne etkiledi. Otomobil insanlar için acil bir ihtiyaç değil. Bu durumda insanlar faizlerin düşmesi için beklemeye karar veriyor ve bu da kitlesel olarak otomotiv sektörünü sekteye uğratıyor” diye konuştu.

2014 yılı için Veli Demir Otomotiv olarak koyulan hedeflere yılın ikinci çeyreğinde yaşanan durgunluk nedeniyle ulaşılamayacağını aktaran Demir, “Yılın ilk çeyreğinde aldığımız sonuçları yerel seçimler döneminden sonra alamadık. Nasıl ki ekonomi spekülasyondan dahi etkileniyorsa, otomotiv sektörü de etkileniyor. Şimdi önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Umarım bu dönemi daha hasarsız bir şekilde atlatabiliriz. 2014’ün ilk yarısından beklediğimiz sonuçları alamasak da ikinci yarıda yaşanacak hareketlilikle hedeflerimize yaklaşabiliriz” dedi.

Previous articleMATAB Erşan Özden’e teslim
Next articleTOKİ MAĞDURUYUZ