Home Antalya Siyaseti Lütfi Elvan; Antalya, dünyanın marka şehri olacak!

Lütfi Elvan; Antalya, dünyanın marka şehri olacak!

429
0
blank

Takım ruhu ile çalışarak Antalya’yı doğusundan batısına kadar şantiyeye çevireceklerini ifade eden Elvan, Antalya’yı dünyaya örnek olabilecek marka bir kent haline getireceklerini belirtti.

AK Parti Antalya 25. Dönem Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı, Antalya Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Sabahın erken saatlerinde Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ı karşılamak için havaalanına akın eden Ak Partililer, toplantı salonuna kadar Bakan Lütfi Elvan’a eşlik ettiler. Antalya’ya hava yolu ile gelen Lütfi Elvan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Başkanı Rıza Sümer, Milletvekili adayları ve ilçelerden gelen teşkilat mensuplarınca karşılandı. Havaalanı çıkışında davul zurna ve çiçeklerle karşılanan Elvan, seçim otobüsü ile AKM’ye geçti.

Aday tanıtım salonuna sığmayan Ak Partililer, salon dışında da Milletvekili adaylarına alkış ve sloganlarla destek verdiler.

Toplantıda konuşan Ak Parti Antalya Milletvekili adayı Lütfi Elvan, torosların öte yakasında doğup büyüdüğünü ve Torosların suyunu içtiğini belirterek, tüm toroslara hizmet etmesi amacıyla Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Antalya’dan aday gösterildiğini söyledi.

Takım ruhu ile çalışarak Antalya’yı doğusundan batısına kadar şantiyeye çevireceklerini ifade eden Elvan, Antalya’yı dünyaya örnek olabilecek marka bir kent haline getireceklerini belirtti. AK Parti’nin diğer partilerden farklı olduğuna vurgu yapan Elvan, “ Bizim farkımız şu, biz lafla iş yapmaya çalışmıyoruz, laf üretmiyoruz. Biz iş, aş üretiyoruz. Bunun en güzel örneği de son 12 yılda yaptıklarımızdır. Hangi il ya da bölgeye giderseniz, ülkenin 4 yanının yolların, fabrikaların yapıldığını, o illerimizin hıza geliştiğini görürsünüz. Son 12 yılda 15 milyar liralık kamu yatırımı gerçekleştirdik” diye konuştu.

Antalya’da hizmetler ve projeler hız kazanacak

Antalya Milletvekili olarak buraya daha çok ayıracağını belirten Elvan şöyle devam etti: “1965 yılından, 2011 yılına kadar, bizim iktidar olduğumuz döneme kadar yaklaşık 38 yıl geçmiş. Bir hükümetin ortalama ömrü ne kadar biliyor musunuz. Bir hükümetin ömrü 1 yıl 4 ay. 90 ve 2000’li yıllarda hükümetin 1 yıldır daha az olduğunu gördük.  Bir proje hayata geçirilmeden hükümet değişirdi. Koalisyon dönemlerinin tahribatı bu. AK Parti iktidarlarıyla Türkiye’de istikrar oldu. Türkiye istikrar adasına döndü.  O günleri yaşamak istemiyoruz. Ardı ardına devasa büyük projeler üretiyoruz. Mega projeleri hayata geçiriyoruz.  O projelerden hem dışarıdaki mihraklar hem içerideki yandaşları rahatsız oluyor. Bir ülkede devlet yatırıp yaptığı zaman bundan rahatsız olanlar var. Böyle anlayış olabilir mi?  O dış odaklar çevremizde neler yaptılar. Çevremizi ateş topuna çevirdiler. O ateş topuna rağmen Türkiye halen istikrar adası olmaya devam ediyor. Bu AK Parti sayesinde olabilirdi. Bundan sonrada olmaya devam edecektir.”

Heybemiz boş gelmedik

Antalya’nın gelişmesiyle birlikte Türkiye’nin de kalkınıp büyüyeceğini kaydeden Elvan, “ Öyle bir hikaye yazmak istiyoruz ki, Antalya’yı sadece Antalyalılar değil Türkiye’deki vatandaşlarımız değil tüm dünya konuşsun istiyoruz. Bunu gerçekleştireceğiz. Heybemiz boş gelmedik. Projemizle geldik. Çok sayıda projelerimiz var. Devam eden projelerimiz var. Antalya’nın inanılmaz bir potansiyeli var. Her alanda güçlü bir rekabete sahip olabilecek yapısı var. Tarımdan, turizme, sağlıktan, kültürüne kadar. Güçlü bir alt yapısı var. Antalya’yı güçlü konuma getireceğiz” diye konuştu.

Antalya’ya yol projeleri

Antalya’nın kuzeyle bağlantısını çok daha güçlendireceklerini kaydeden Elvan, “Burdur, Isparta, Afyon, Konya ,Karaman hatlarını daha da güçlendireceğiz. Artık Antalya ile Burdur arası çok daha kısa olacak. Tüneller inşa edilecek. Antalya- Isparta bağlantısı, sahilden Muğla’ya bağlayan hattımız buradan bölünmüş yol eksiklikleriniz hızla tamamlayacağız. Antalya’yı Mersin’e bağlayan güzergahta 7-8 saat yolculuk süresi var. Bu yıl 6 adet tünelin inşasını tamam olacağız. Sadece 20 kilometrelik kesim kalacak. Antalya’yı Mersin’e bölünmüş yol ile bağlamış olacağız. Antalya’nın Beyşehir üzerinden Konya’ya bağlantısının  yapımına devam ediyoruz. Bu çalışmayı daha da hızlandıracağız. Alanya’yı, Konya’ya ve Karaman’a bağlayan yol, şuanda 5 tünelin çalışması bitmiş durumda. O güzergahı biz daha yüksek standartta ana arter olarak kullanmak için yenide proje yaptık. İhaleye çıkacağız.  Antalya’nın, Alanya’nın Konya’ya, Karaman’a olan bağlantısı güçlü şekilde olacak. Alanya’dan Konya arası süren 5 saat yolculuk 2 saate inecek. İlçe yollarının kent merkezi ile ilçelerin, ilçelerle olan bağlantılarında sıkıntılar var. Bunları güçlendireceğiz. Antalya- Alanya otoyolunun yapım ihalesine bu yıl inde çıkacağız. Antalya’yı İzmir’e bağlayan oto yol projemiz devam ediyor. Onu da harekete geçireceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Hızlı tren hatlarının yapımı en geç 2016’da başlayacak”

Antalya’ya yapılması planlanan demir yolları hakkında da açıklamalarda bulunan Elvan, “ Antalya’yı bir yüksek hızlı tren şehri yapmaya kararlıyız. Antalya, Isparta, Burdur, Afyon, Eskişehir  güzergahında çalışmalarımız devam ediyor. Yatırım programımızda etüt proje olarak yer alıyor. Yetiştirebilirsek, bu yılın sonu, yoksa 2016 yılı güzergahının yapım ihalesine çıkacağız. Antalya’yı Konya’ya oradan Nevşehir, Aksaray, Kayseri’ye  bağlayan demir yolu hattının uygulama proje çalışmaları devam ediyor. 4 farklı firma çalışmalarını yürütüyor. Uygulama projesini bitirip, çalışmaya başlayacağız. İki hattın yapımına en geç 2016 yılında yapımına başlayacağız” şeklinde konuştu.

1 Mayısta THY, Ankara’dan Antalya’ya uçacak

18 kilometrelik tramvay hattını büyükşehir belediyesi ile birlikte EXPO 2016’ya yetiştireceklerini ifade eden Elvan, “ Antalya’ya yönelik dersimize iyi çalıştık. Batı tarafında havalimanı ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Kapsamlı çalışma yaptıracağız. Gelişmeleri paylaşacağız. 1 Mayıs tarihinden itibaren Türk Hava Yolları(THY) Ankara’dan Antalya’ya uçmaya başlayacak. Bunun müjdesini veriyorum. Bu küçükte olsa bir müjde” diye konuştu.

“Denizci şehir olacak”

Denizcilik çalışmaları hakkında da bilgiler veren Elvan, “ Denizcilikte ise kıyı yapıları tersanelerle, yat limanlarıyla, kruvaziyer limanıyla tam manası ile Antalya’yı bir denizci şehir yapacağız. Antalya’nın gerçek anlamda denizlik ile anılmasını sağlayacağız. Denizcilikte yapacağımız çok iş var. Antalya’nın kuzeyle bağlantısının güçlenmesiyle birlikte, ticaretteki konumu çok değişecek.  Lojistik merkez yapılma ihtiyacı olacak. Antalya’yı şantiyeye çevireceğiz ve üstesinden geleceğiz” dedi.

Elvan, Türkiye’deki ilk akıllı kent Karaman’dan sonra ikici kentin Antalya olması için çalışmalara başladıklarını kaydetti.

Antalya’yı şaha kaldıracağız

Antalya’nın her yönüyle şahlanacağını, ayağa kalkacağını vurgulayan Elvan, “ Antalya’da geriye doğru giden bir dönem yaşadı. Bunu telafi edeceğiz.  Yatırımlarımızla Antalya’yı layık olduğu yere getireceğiz. Bu ülkeye hizmet için aday adayı olan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. AK Parti’ye destek veren herkes Türkiye sevdalısı, Antalya sevdalısıdır. Hep birlikte çalışacağız. Takım ruhu ile çalışacağız. Hep birimiz vatandaşımızın emrinde olacağız. Vatandaşımızın hizmetkarı olacağız” ifadelerine yer verdi.

Previous articleBüyükşehir Belediyesi 48 arsayı satıyor
Next articleAkdeniz’de Nükleer santrale hayır demek için davaya müdahil oluyoruz!