Home Antalya Büyükşehir Altınova yolunu açıyor

Büyükşehir Altınova yolunu açıyor

347
0
blank

Büyükşehir Belediyesi, Toptancı Hal devamından başlayıp Altınova üzerinden Havaalanı Kavşağı’na bağlanacak 60 metrelik yol çalışmasına başladı. Yol tamamlandığında, havaalanı yoluna alternatif olacak, Gazi Bulvarı ve Altınova Kavşağı’ndaki trafik rahatlayacak. Başkan Menderes Türel, Antalya’ya verdikleri bir sözü daha yerine getirdiklerini, yol tamamlandığında bölgenin trafik sorunun kalmayacağını söyledi. Altınova yolunda çalışmaların başlaması nedeni ile 20 Mart Cuma günü tören yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi Antalya trafiğine köklü çözüm getirecek projelerden birini daha hayata geçiriyor. Toptancı Hal Beşkonak Köprüsü’nün devamında Altınova üzerinden Havaalanı Kavşağı’na bağlanacak 5 kilometrelik imar yolunun yapım çalışmaları başlıyor. Yol yapım çalışmaları için 20 Mart Cuma günü Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de katılacağı bir tören yapılacak.

60 METRELİK YOL

Yol güzergahı üzerindeki yapıları yıkarak, yolu açan ekipler ilk olarak yolun yağmursuyu drenaj hattı, telekomünikasyon ve elektrik altyapı hatlarının inşasını gerçekleştirecek.

Çalışma ile Beşkonak Köprüsü’nden Havaalanı Kavşağı’na kadar 60 metrelik bir yol koridoru oluşturulacak. 3 şeritten oluşan bölünmüş yol statüsündeki ana yolun yanında 2 şeritten oluşan servis yolları da olacak. Yolda engelli vatandaşlar için görme engelli kaldırım ve bisiklet yolları bulunacak.  Proje kapsamında toplam 80 bin metrekare kaldırım imalatı, 5 bin metre uzunluğunda yağmursuyu drenaj hattı, 73 bin ton sıcak asfalt ve yol hattı boyunca betonarme hizmet menfezi yapılacak. Yol çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte Toptancı Hal bölgesinden Havaalanı, Aksu, Isparta ve Alanya istikametine gitmek isteyen vatandaşlar Çevre Yolu’na girmeden direk Havaalanı Kavşağı’na bağlanabilecekler.

ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, göreve gelir gelmez Altınova halkına verdikleri yol sözünü yerine getirmek için gerekli adımları attıklarını belirterek, “Göreve geldiğim ilk gün derhal bu yolun açılması ve Havaalanı Kavşağı’na bağlanmasıyla ilgili talimatları vermiştim. Yol üzerinde yaklaşık 2 milyon liralık bir kamulaştırma yapmamız gerekiyordu. Bununla ilgili pürüzleri giderdik. İhalesini gerçekleştirdik. 30 metre geliş, 30 metre gidiş olmak üzere 60 metrelik bu yolu, kaldırımlarıyla birlikte Havaalanı Kavşağı’na bağlayacağız. Bununla birlikte Havaalanı Kavşağı’nı da yonca haline getireceğiz. Yonca yaprağına bu yolu bağlayacağız. Böylelikle bu bölgenin ulaşım sorununu çözmüş olacağız. Havaalanı yoluna da alternatif bir yol oluşturacağız” dedi.

Previous articleBunun adı EROİN!
Next articlePANASONİC DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE DAYANIKLI VE KESİNTİSİZ ÇALIŞMA İMKANI SUNAN MOBİL ÇÖZÜMLERİNİ EUROPORT İSTANBUL FUARI’NDA TANITTI