Home Gundem Acar: “Antalya’da yanan ormanlar ne oldu?”

Acar: “Antalya’da yanan ormanlar ne oldu?”

391
0
blank

CHP PM Üyesi ve  Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Antalya’da yanan orman alanlarının durumunu TBMM’ye taşıyarak, “Ne kadar alan ağaçlandırıldı, ne kadar alan orman kapsamı dışına çıkarıldı” diye sordu.

            CHP’li Acar,  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Antalya’nın orman alanlarının bir yandan orman yangınlarıyla bir yandan da taş ocaklarıyla tahrip olduğunu,  orman alanlarının daralmasıyla birlikte Antalya’da yaşanan doğal afetlerde bir artış gözlendiğini kaydetti.  Antalya’da son 10 yılda kaç orman yangını çıktığı, bu yangınlarda ne kadar orman alanının yandığı konusunda bilgi isteyen Acar, “Nerede ne kadarlık orman alanı yok olmuştur?  Orman yangınlarından etkilenen yerlerin bugünkü durumu nedir? Bu alanlardan hangileri orman vasfını korumaktadır? Hangi bölgede ne kadarlık ağaçlandırma çalışması yapılmıştır? Orman yangını yaşanan yerlerden hangileri orman alanı dışına çıkarılmıştır? Nerede ve ne kadarlık alan orman kapsamı dışına çıkmıştır?” diye sordu. Acar şöyle devam etti:

-NE KADAR AĞAÇ KESİLDİ NE KADAR DİKİLDİ

“Antalya’da AKP iktidarları döneminde yangınlarda ne kadar orman alanı, diğer projeler için ne kadar orman alanı tahrip olmuştur? Madencilik, ulaşım, enerji ve benzeri gerekçelerle (ayrı ayrı) tahrip olan orman alanı büyüklüğü nedir?

Aynı dönemde, Antalya’da çeşitli projeler nedeniyle kesilen ağaçlardan ne kadar gelir elde edilmiş, ağaçlandırma çalışmaları için ne kadar harcama yapılmıştır?”

Previous articleDEMOS KRATOS…
Next articleÖzeren MHP’nin açıklamasına cevap verdi