Home Gundem Emek Cephesinden 1 Mayıs’a Çağrı

Emek Cephesinden 1 Mayıs’a Çağrı

319
0
blank

Her yıl kutlandığı gibi bu yılda, emekçi sınıflar tarafından tüm dünyada yürüyüş ve miting etkinliklerine sahne olacak olan 1 Mayıs İşçi-Emekçi Bayramı, Emek ve Dayanışma Günü, Antalya’da da kutlanacak. 1 Mayıs kutlamaları için bir araya gelen TÜRK-İŞ İl Temsilcisi ve TES-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal ile Birleşik KAMU-İŞ İl Temsilcisi Mehmet Balık, tüm emekçileri alanlara davet ettiler.

1 Mayıs duyurusunun açıklamasını yapan TÜRK-İŞ İl Temsilcisi Hacı Mevlüt Ünal, 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlamak üzere birlikte müracaat ettiklerini, vatanını seven, emek ve Bayrak diyen tüm Antalyalıları, 1 Mayıs yürüyüş ve mitingine davet etti. Ünal,“ Yürüyüşümüz her zaman olduğu gibi kamu düzenini bozmadan vatandaşlarımıza rahatsızlık vermeden yapmaya özen göstereceğiz” dedi. Ünal, miting için Güllük Aydın Kanza Parkı’nda toplanacaklarını,  buradan Cumhuriyet Meydanı’na yürüyeceklerini ve çalışma hayatında yaşanan olumsuzlukların çözülmesi yönünde yetkililere sesleneceklerini belirtti.

Türk-İş İl Temsilcisi Ünal, yakın tarihte ülke genelinde meydana gelen elektrik kesintilerine değinerek,  enerji iş kolunun stratejik bir iş kolu olduğunu ve bu nedenle özelleştirmelerin yanlış olduğunu kaydetti. Ünal şunları söyledi: “Antalya’ da KARACAÖREN I, KARACAÖREN 2,  KEPEZ 2 ve Manavgat HES Hidrolik Santrallerinin özelleştirilmesi için hızlı çalışmalar yapılmaktadır. Bu da ileride çok ciddi enerji sorunlarına neden olacaktır. Hızla yaygınlaşan taşeronlaşma, ciddi iş kazalarına ve iş cinayetlerine davetiye çıkarmaktadır. Emekçiler giderek yoksullaşmaktadır. İşte tüm bu yanlış politikalara dur demek için yürüyeceğiz 1 Mayıs’ta. Ve herkesi 1 Mayıs alanlarına davet ediyoruz.

Previous articleUAÜ: Öğrenciler Yeteneklerini Sergilediler
Next articleKONSİYAD:Antalya MHP Milletvekili Adayları ve Antalya İl Başkanını ağırladı