Home Gundem Gubaş “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye Halkına Türk Milleti denir.

Gubaş “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye Halkına Türk Milleti denir.

285
0

M.H.P. İlçe Başkanı Halil Gubaş’ın: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı“ Kutlama Mesajı yayınladı.M.H.P. ilçe başkanı Halil Gubaş yayınladığı mesajda istiklal harbinden sonra sonra kurulan ilk mecliste etnik köken gözetmeksizin hayati önem taşıyan karların birlik ve beraberlik içinde alındığının altını çizdi.

M.H.P. ilçe başkanı Halil Gubaş “23 Nisan Büyük Atatürk’ün başlattığı Türk Kurtuluş Hareketi’nden, bağımsız bir Türk Devleti’nin doğduğu ve egemenliğin kayıtsız ve şartsız Türk milletinin olduğunun tüm dünyaya ilan edildiği gündür.23 Nisan Halkın egemenliğinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı, Ulu Önder Atatürk’ ün çocuklarımıza Bayram olarak hediye ettiği gündür.

19 Mayıs 1919 günü Türk Milleti’ni Emperyalist İşgal Kuvvetlerinden kurtarmak için Samsuna çıkan Mustafa Kemal Paşa; Amasya, Erzurum ve Sivas Kongrelerini “23 Nisan 1920’de yurdun dört bir tarafından seçilerek gelen Temsilcilerin/Milletvekillerinin büyük coşkusuyla açılan” TBMM ile taçlandırmış ve egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu haykırmıştır. Yedi düvele karşı verilen ve tüm dünyaya örnek olan İstiklal Harbi ile ilgili tüm önemli kararlar, bu kahraman mecliste alınmıştır.Bu meclisin temsilcileri hiçbir etnik köken gözetmeksizin Türk Milletinin temsilcileri olarak bu vatanın kurtuluş mücadelesinde yer almışlardır ve bir arada olmaları, sorunlarını çözmeleri için Akillere falanda ihtiyaçları olmamıştır.Çünkü hepsinin niyeti halisti ve Türk Milleti varlığı altında bu vatana sahip çıkmak tek hedefleriydi.Son günlerde yaşamakta olduğumuz olaylara, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye Halkına Türk Milleti denir. Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trakyalı, hep bir soyun evlatları ve aynı cevherin damarlarıdır.” diyerek, hiç kimsenin ayrısı-gayrısı olmadığını açıkça belirten yorumu ne güzel bir cevaptır.

Bu vesileyle:93 yıl önce bu kutsal vatanı ve Meclis’i emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor.Bütün dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”Dedi

Previous articleMANAVGAT BELEDİYESİ YBTB’NİN EN İYİLERİ ARASINDA YERİNİ ALDI
Next articleBaharın Ruhumuza Ziyareti