Home Gundem KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERTUĞRUL GÜNAY, “SİDE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ” DEDİ!

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERTUĞRUL GÜNAY, “SİDE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ” DEDİ!

355
0
blank

Antik Kent girişindeSide Belediye Başkanı A.Kadir Uçar, belediye çalışanları, sivil toplum kuruluşları ve halk tarafından karşılanan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul GünaySide Belediyesitarafından restorasyon çalışmaları sürdürülenTyche Tapınağı’nda yaptığı incelemede yetkililerden bilgi aldı.

Müzeler Günü nedeniyle Side Müzesi’ni de gezen ve Side’nin tarih ve turizm kenti olarak önemli bir kent olduğunu dile getiren Günay; “Side dünyada hem tarihi, hem kültürel, hem de doğal güzellikleri bir arada bulunduran ender turizm kentlerden biridir. Side, sahip olduğu bu miraslara sahip çıktığını, Başkan Kadir Uçar’ın vizyonu ile her alanda yürütülen muazzam çalışmalar ile de görmekteyiz. Bu kent, geçtiğimiz ağırladığı turist sayısı ile dünyada 200 kentin arasında 6. sırada. Bu mükemmel bir rakam! Bu yüzden, böyle bir kentin kapanmasının hepimize zararı dokunur. Bu yüzden ben bu kenti ancak destekleyebilir, önünü açmaya çalışabilirim. Side’nin ilçe olması konusunda şahsım adına üzerime düşen ne varsa yapacağım. Bundan şüpheniz olmasın!” şeklinde açıklama yaptı.

Ziyareti sırasında kalabalığın arasında “Side” isimli bebeği de seven Bakan Günay, “Side Mahalle Olmasın!” ve “Tarihi Kentler Mahalle Olamaz!” yazılı pankartları taşıyan vatandaşların elinden pankartları alıp kaldırarak desteğini vurguladı.

Side Belediye Başkanı A.Kadir Uçar, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ı Side’de ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken, Side konusunda her zaman bakanın desteğini gördüklerinin de altını çizdi.

Previous articleAntalya TEMAD’da Nöbet Değişimi
Next articleHasan Karaçalı İntihar Etti