Home Gundem Mustafa Akaydın İfade İlgili Açıklama Yaptı

Mustafa Akaydın İfade İlgili Açıklama Yaptı

360
0
blank

A-Kent soruşturması kapsamında Antalya Savcılığı’na ifade veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a Antalyalılar, CHP’liler ve belediye çalışanları sahip çıktı. Soruşturma esnasında Antalya Adliyesi’nde bekleyenler, ifadenin alınmasının ardından Başkan Mustafa Akaydın’ı Belediye önünde karşıladı. Vatandaşlar, slogan ve alkışlarla Başkan Akaydın’a destek verdi.

A-Kent soruşturması çerçevesinde ifadesine başvurulan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, verdiği ifade sonrasında basına ve Antalya kamuoyuna yönelik bir açıklamada bulundu.

A-Kent soruşturması ve bu soruşturma kapsamında kendi görüşlerine de başvurulması nedeniyle yaptığı açıklamada Akaydın, “Belediyemizdeki her türlü şikayet konusu ciddiye alınıyor, hassasiyetle soruşturuluyor, araştırılıyor ve görüşlerimize başvuruluyor. Açıkçası bu da bizim kamuoyu nezdinde kendimizi aklamamız anlamına geliyor. Her soruşturma, çalışmalarımızın, yaptığımız işlerin ne kadar doğru olduğunu kanıtlıyor. İdarecilerin yaptıkları yanlışlardan dolayı sorguya alınması, soruşturulması ve incelenmesi doğaldır. Bundan dolayı soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı’na söyleyecek bir sözüm yok. Antalya’nın Belediye Başkanı olarak aileme, hemşerilerime karşı vicdanım son derece rahat. Zaten eğer yanlış yapmış olsam önce sizin yüzünüze bakamam” dedi.

Bu soruşturmaya esas olan şikayetlerin önemli bir bölümünün; mutlu olmaları için özellikle gayret gösterdiği ulaşım esnafının verdiği şikayet dilekçelerine dayandırıldığı belirten Akaydın, bundan dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek şöyle devam etti: “Ben Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gerek kendi ve gerekse çalışma arkadaşlarımın yaptığı tüm işlerin yasalara ve yasal usullere uygun olarak yapılması konusunda maksimum dikkat ve hassasiyet gösteriyorum. Biz hizmet üretiyoruz. Bu hizmeti de en iyi şekilde üretmeye çalışıyoruz. Antalya’lıların ve şehrimize gelen konukların burada bulundukları sürece en rahat ve keyifli zamanı geçirmesi için çalışıyoruz. Bu hizmet üretim süreci içerisinde olur da hata yapan olursa, elbette sonuçlarına da katlanmak durumunda kalacaktır. Böyle bir durumda yargının vereceği karar bizim için saygı duyulacak bir karar olur. Aslolan Antalya halkına hizmettir ve görevimiz budur. Bugüne kadar, Antalya’lıların bize güvenip tevdi ettiği bu görevi, en küçük suistimale izin vermeden ve yasalara uygun şekilde yaptık, halen yapıyoruz ve bundan sonra da yapacağız. Halkımızın bundan en küçük şüphesi olmasın.”

Bugün ayrıca Akdeniz Üniversitesi rektörlüğü döneminde başlattığı dünya çapındaki bir proje nedeniyle de YÖK Denetleme Kurulu üyesine de ifade verdiğini belirten Akaydın, Belediye başkanı olduğumda çok şükür ayıplı bir durum bulamayınca rektörlük defterleri açtılar. Rektörlük dönemimde ödüllendirilmeyi beklediğim bir dünya projesi vardı. Hastane arkasında yeni yönetimin bitirmekten vazgeçtiği AR-GE merkezi binasıyla ilgili. Övünülmesi gereken bu proje ile ilgili soruşturma geçiriyorum. Bu dünya projesinde neden keşif artışı istediğime ilişkin bir ifademe başvuruldu. Üstelik keşif artışı istediğim konu Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in onayıyla olmuştur. Maalesef çok üzülüyorum, 4.5 yıl oldu, bu projeden vazgeçilmiştir. Asıl üzüntüm bu projenin durdurulmuş olmasıdır diye konuştu.

Akaydın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, tüm MYK üyeleri, milletvekilleri ve belediye başkanlarından sayısız destek telefonları aldığını ve kendilerine teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

Previous articleRE/MAX Garden Ödül Gecesi
Next articleLİDOSK’tan Sarıkamış Şehitleri anısına yürüyüş