Home Tüm Yazarlar İLGİNÇ BİR VAZGEÇİRME YÖNTEMİ..!

İLGİNÇ BİR VAZGEÇİRME YÖNTEMİ..!

285
0
blank

Bugün sizlerle, tekrar kısa bir hikaye yi paylaşmak istiyorum.Okuduğum zaman çok beğendim.Günümüzde, sevgi ve saygının ve de daha bir çok öz değerlerimizin parayla nasıl yer değiştirdiğini düşündüm. Bunu bir ön yargı olarak düşünmeyiniz… Yaşadığımız yada tanık olduğumuz birçok olay da bu gerçeği “maalesef “gözler önüne seriyor.. Çocuklarımızın,gençlerin bu öz değerleri en iyi şekilde kavraması bu farkındalıklarla yetiştirilerek, gelecekte elde edecekleri başarılara ve mutluluklara daha sağlıklı adımlarla ulaşmalarını diliyorum.

Gelelim hikayemize 

Yaşlı bir adam emekliye ayrılır ve kendine bir lisenin yanında küçük bir ev alır. Emekliliğinin ilk birkaç haftasını huzur içinde geçirir; ama sonra ders yılı başlar. Okulların açıldığı ilk gün dersten çıkan öğrenciler, yollarının üzerindeki her çöp bidonunu tekmelerler, bağırıp, çağırarak geçer giderler. Bu çekilmez gürültü günler sürer ve yaşlı adam buna bir son vermeye karar verir. Ertesi gün çocuklar gürültüyle evine doğru yaklaşırken, kapının önüne çıkar onları durdurur ve “Çok tatlı çocuklarsınız, çok da eğleniyorsunuz. Bu neşenizi sürdürmenizi istiyorum sizden. Ben de sizlerin yaşındayken aynı şekilde gürültüler çıkarmaktan hoşlanırdım, bana gençliğimi hatırlatıyorsunuz. Eğer her gün buradan geçer ve gürültü yaparsanız size her gün bir dolar vereceğim” der.

Bu teklif çocukların çok hoşuna gider ve gürültüyü sürdürürler. Birkaç gün sonra yaşlı adam yine çocukların önüne çıkar ve şöyle der: “Çocuklar, enflasyon beni de etkilemeye başladı. Bundan böyle size sadece günde elli sent verebilirim…”

Çocuklar pek hoşlanmazlar, ama yine devam ederler gürültüye. Aradan bir kaç gün daha geçer ve yaşlı adam yine karşılar onları. “Bakın” der. “Henüz maaşımı almadım bu yüzden size günde ancak 25 sent verebilirim, tamam mı?”

Çocuklar, “İmkansız bayım” der. “Günde 25 sent için bu işi yapacağımızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Biz işi bırakıyoruz….! (Alıntıdır.)

2012 yılının bu ilk günlerinde sizlere;yaşamı ,doğayı ve tüm canlıları daha pozitif bir bakış açısı ve sevgiyle kucaklamanızı, sağlık, huzur,barış dolu günler yaşamanızı diliyorum….. Sevgilerimle…..

Previous articleAnaokulu Dönemi -1.
Next articleVali Dr. Ahmet Altıparmak’a Manavgat Şelalesi Projesi Hakkında Brifing Verildi