Home Kas İsmet Aydemir’in Oğlu Sorumlular Hakkında Şikayetçi Oldu

İsmet Aydemir’in Oğlu Sorumlular Hakkında Şikayetçi Oldu

417
0
blank

Aydemir’in aynı araçta olan oğlu Yusuf, “Yolda herhangi bir önlem almadan çalışma yapanlardan, 16 km uzaklıktaki kaza mahalline 1,5 saaatte gelen ambulans, kan torbası dahi olmayan hastanede babamı ameliyat edenlerden şikayetçiyim” dedi

Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı’nın seçim konvoyunda üzerlerine düşen kaya parçaları sonucu ağır yaralanan ve Antalya Araştırma Hastanesinde vefat eden İsmet Aydemir’in oğlu Yusuf Aydemir, babasının ihmal ve tedbirsizlik sonucu öldüğünü belirterek, tüm sorumlulardan şikayetçi oldu. Kaş Cumhuriyet Savcılığı kaza ile ilgili soruşturma açtı. Kaymakamlığın da idari soruşturma açması bekleniyor.

Babasının cenaze törenine katılan Kaş Kaymakamı Selami Kapankaya’ya kaza anında yaşadıklarını anlatan Yusuf Aydemir, babasının yok yere öldüğünü ve sorumlular hakkında işlem yapılmasını isteyerek şöyle konuştu:

“Kaş eski Belediye Başkanı Emin Erdem başkanlığında rahmetli babam, şoförümüz Ahmet Yılmaz ve İrfan Hamarat’la birlikte Adayımız Hasan Subaşı için seçim çalışması yapmak üzere Kaş’dan köylere hareket ettik. Kaş’dan Kasaba istikamtine giderken, yol üzerinde yol çalışmasına ilişkin ne bir uyarı levhası, ne de alınmış bir tedbir vardı. Bir anda yukarılardan büyük bir gürültü ile en az iki ton ağırlığında bir kaya parçası yan tarafından aracımıza çarptı ve minübüsü yana devirdi. Babam kayanın çarptığı noktadaydı. Hemen Kaş Devlet Hastanesini aradık ambulans istedik. ‘Ambulans yok, 30 kilometre uzaklıktaki Ova Mahallesinden getireceğiz. Yaralılara müdahale etmeyin” cevabını aldık. Kaza 11.10’da oldu, ambulans 1,5 saat sonra  gelebildi. Babamın bacağında ve kalçasında kırık olduğunu belirterek Kaş devlet hastanesine götürdüler”

Zaman zaman hıçkırıklara boğularak, adeta olay anını yeniden yaşayan Yusuf Aydemir, “Babamın görünürde kırıklardan başka bir şeyi yoktu. Doktora karın ağrısından bahsedince hemen ameliyathaneye aldılar ve iç kanama tespit ederek operasyona başladılar. Bizden kan grubunu öğrenerek kan bulmamızı istediler.  Jandarmadan, polisden ve akrabalarımızdan grubu uyan 5-6 kişi getirdik. Ancak hastanede kan alacak torba ve set olmadığını öğrendik.. En yakın Finike’den 2 saatte 2 ünite kan getirebildik. Bu arada Antalya’dan havalanan ambulans helikopter de 3 ünite kanla geldi.  Babamın kan seviyesi düştüğü için ambulansa bindiremediler. İç kanama devam ediyordu ve kan seviyesinin yükselmesi için sürekli kan verildi ve ambulans helikopter Antalya’ya öyle hareket etti. Antalya Araştırma Hastanesi’nde inşaat nedeniyle önce Tıp Fakültesi pistine inen helikopterden ambulansla alınan babam Araştırma Hastanesine getirildiğinde saatler 18.35’i gösteriyordu” dedi.

Bütün bu olup bitenlerin dünya kenti Antalya’ya ve turistik bir ilçe olan Kaş’a yakışmadığını söyleyen Yusuf Aydemir, tüm sorumlulardan şikayetçi olduğunu anlattı.

Kaza sırasında hafif yaralanan Kaş eski Belediye Başkanı Emin Erdem’de Devletin 300-500 milyon harcayıp hastane inşa ettiğini, ancak içine 200-300 bin liralık malzemeyi almadığını belirterek, “Kaş Devlet Hastanesi Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın halktan topladığı bağışlarla ayakta duruyor. Bu olay sağlık sektörünün çöküşüdür” dedi.

Bağımsız Antalya Milletvekili Adayı Hasan Subaşı’nın seçim konvoyunda önceki gün Ahmet Yılmaz yönetimindeki seçim aracının üzerine kaya düşmesi sonucu, İsmet Aydemir ağır yaralanmış, Yusuf Aydemir, Kaş eski Belediye Başkanı Emin Erdem ve Ahmet Yılmaz ile İrfan Hamarat çeşitli yerlerinden hafif yaralanmıştı. Önce Kaş Devlet Hastanesine kaldırılan İsmet Aydemir daha sonra helikopterle Antalya Araştırma Hastanesine götürülmüş ancak tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Aydemir’in cenazesi geniş bir katılımla Kaş’ta toprağa verilmişti.

Previous articleTütüncü’den Yörüklere Tam Destek
Next articleMustafa Akaydın, Döşemealtı’nda Nakliyeciler Sitesindeydi