Home Kepez Tütüncü’den Yörüklere Tam Destek

Tütüncü’den Yörüklere Tam Destek

356
0
blank

 Yörüklerin şenliklerine katılan Başkan Hakan Tütüncü, “El ele, gönül gönüle Türk’ün, Orta Asya’da yakmış olduğu medeniyet ateşini dünyanın her tarafında tanıtacağız.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konya Gökpınar Honamlı Yörükleri Derneği tarafından organize edilen 2. Bahar Şöleni’ne katıldı.

Döşemealtı İlçesi Karaman Mevkii’nde Düzlerçamı’nda düzenlenen şenlikte Başkan Tütüncü, Yörükler tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı. Yörük poşusu hediye edilen Tütüncü ve beraberindekiler, Antalya Yörük Bey’i Osman Gülmez tarafından Yörük çadırında bir süre misafir edildi. Tütüncü, şenlikte Osman Gülmez’e Yörük Bey’i kuşağını bağladı. Konya Gökpınar Honamlı Yörükleri Derneği Başkanı Mustafa Aykut Sağ, şenliğe verdiği desteklerinden dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye plaket takdim etti.

KEŞKEK İKRAM EDİLDİ

Tütüncü,  Antalya Yörük Türkmen Dayanışma Derneği’nin,  Kent Ormanı Meşe Kapısı’ndaki Keşkek Şöleni heyecanına da ortak oldu. Yörük Çadırı’nda keşkek ikram edilen Tütüncü’ye, güneş motifli bir saat hediye edildi. Başkan Tütüncü,  şenlik alanındaki Yörük obalarını da ziyaret etti.  Tütüncü, şölende bulunan Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve Ak Parti Antalya 1. sıra milletvekili adayı Lütfi Elvan ile bir süre sohbet etti.

YÖRÜK KÜLTÜRÜNE DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Her iki şenlikte bir konuşma yapan Tütüncü, “Yörüklerin bir araya gelerek,  Orta Asya’dan Anadolu’ya, Anadolu’dan Avrupa’nın içlerine kadar 2 binlik yürüyüşleri sonrası yeryüzüne kazandırdıkları kadim medeniyetlerini, değerlerini, dünyaya sundukları güzellikleri hatırlamaları, yaşamaları ve gelecek kuşaklara aktarmaları son derece anlamlıdır.” dedi.

Tütüncü, 6 yıllık görev süresi içerisinde Yörük kültürünün yaşatılmasına yönelik çalışmalara destek verdiklerini belirterek,  “Belediye başkanınız olarak elimizdeki imkânları, bütün Yörük dernekleriyle paylaşarak bu güzelliğe ve iyilik hareketine, kültür hareketine katkı sağlamaya çalıştık. Bundan sonra da katkılarımız ve desteklerimiz en güzel şekilde devam edecek.” ifadesini kullandı.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

“Türk milletinin yeryüzünde 2 bin yıllık yürüyüşünün insanlığa armağanı olan büyük medeniyet birikimlerinin tanımamızda, herkesin görmesinde ve anlamasında yarar var.” diyen Başkan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz öyle bir milletiz ki, Orta Asya’dan Anadolu’ya Anadolu’dan Avrupa içlerine, Afrika’ya, Orta Doğu’ya 2 bin yıllık medeniyet yolculuğunda çok büyük güzellikleri, adaleti,  nizami, zulüm çekenlere refahı götürdük.   Ecdadımızla, atalarımızla ve onların yaptıkları güzellikleriyle iftihar ediyoruz.
El ele, gönül gönüle Türk’ün Orta Asya’da yakmış olduğu medeniyet ateşini dünyanın her tarafında tanıtacağız.  Antalya’da güçlü bir şekilde tanıtacağız. Birliğimiz. Beraberliğimiz daim olsun, kardeşliğimiz, huzurumuz daim olsun. Allah, bu milletin üzerinde kötü emeller, hain planlar kuranların hesaplarını, planlarını boşa çıkartsın.  Minarelerimizde ezanımız, mavi göklerden ay yıldızlı bayrağımız hiç inmesin.”

Başkan Tütüncü’ye, şenlikleri ziyaretinde Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri ve belediye meclis üyeleri de eşlik etti.

Previous articleHülya Koçyiğit, Selim Soydan ve Gülşah Alkoçlar’ın Kemer Ziyareti
Next articleİsmet Aydemir’in Oğlu Sorumlular Hakkında Şikayetçi Oldu