Home Konyaalti Uncalı’ya, Antalya’nın en büyük okulu…

Uncalı’ya, Antalya’nın en büyük okulu…

290
0
blank

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Konyaaltı’nın son yıllarda büyük bir hızla gelişen Uncalı Mahallesi’ne okul yaptırmak isteyen Başkan Böcek’in bu talebini son derece olumlu karşıladıklarını ve süratle protokol işlemlerini tamamladıklarını söyledi. Antalya’da okul yaptırmak istediklerinde karşılaştıkları en büyük sorunun arsa temini olduğunu ifade eden Gülay, bu anlamda maddi değeri son derece yüksek olan arsasını kendilerine okul yapımı için devreden Başkan Böcek’e teşekkür etti.

Antalya’nın en büyük okulu
Bugün inşası bitme noktasına gelen Muhittin- Mustafa Böcek Anadolu Lisesi’nin Antalya’nın en büyük okulu olacağını dile getiren Osman Nuri Gülay, 32 derslikli bu okulun, 2015-2016 eğitim yılında hizmete açılacağını bildirdi. Başkan Muhittin Böcek’in merhum babasının da  adını  taşıyan Muhittin-Mustafa Böcek Anadolu Lisesi’nin, yeni eğitim yılı lise tercih formu içersinde de yer alacağını kaydetti.

Uncalı Mahallesi’ne çok yakışacak
Eğitim çalışmalarına her zaman destek veren Başkan Böcek, bu düşünceyle kendisine ve ailesine ait 10 bin 138 metrekare arsayı geçtiğimiz yıllarda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devrettiğini bildirdi. Uncalı Mahallesi’nde 20 bin143 ada 6 parsel üzerinde bulunan arsa üzerine inşa edilen Muhittin- Mustafa Böcek Anadolu Lisesi’nin kendisini heyecanlandırdığını ifade eden Başkan Böcek, yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilere kapılarını açacak olan bu okulun, herkes için hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Previous articleÖzeren MHP’nin açıklamasına cevap verdi
Next articleBAKSİFED BAŞKANLIĞI’NA ALİ EROĞLU SEÇİLDİ