Home Manavgat SGK Manavgat’a ek bina yapılacak‏

SGK Manavgat’a ek bina yapılacak‏

389
0
blank

Manavgatta bulunan Mali Müşavir ve Muhasebeciler tarafından kurulan“Manavgat Sosyal Güvenlik Hizmetleri Destekleme ve Geliştirme Derneği”tarafından yaptırılacak olan ek binada arşiv ve sosyal hizmet alanlarının olacağı ve binanın zemin katla birlikte 3 kat olacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak Manavgat’a gelen SGK İl Müdürü Selim Erol, ek bina hakkında Manavgat Sosyal Güvenlik Hizmetleri Destekleme ve Geliştirme Derneği Başkanı Şinasi Gündüz ve SGK Manavgat Merkez Müdürü Ali Duru’dan bilgi aldı. Dernek Başkanı Gündüz yaptığı açıklamada:” Merkez binamızın yan tarafında bulunan 570 m2 lik alana arşiv ve sosyal hizmet alanlarının olacağı ek bina yapmak için çalışmalara başladık. Yaklaşık 400 bin TL’le tamamlamayı hedefliyoruz. Derneğimizin hedefi SGK ile ilgili çalışmalara destek vermektir. Bu anlamda yetersiz gelen merkez binamıza ek olarak böyle bir girişimimiz oldu. İnşallah 8 ay içerisinde tamamlayıp. Hizmete açacağız. Binanın kısa sürede bitmesi içinde Manavgatlı hayır severlerden destek bekliyoruz” dedi.

Sel mağdurlarının pirim borçlarına 1 yıl erteleme

SGK İl Müdürü S elim Erol’da yaptığı açıklamada öncelikle Manavgat ve çevresinde yaşanan sel felaketinden zarar gören esnafa ve turizm işletmecilerine geçmiş olsun diyerek;” tesisleri ve iş yerleri zarar gören esnafın kendilerine müracaat etmeleri durumunda SGK pirim borçlarının 1 yıl boyunca ertelendiğini ancak mağdur olduklarını ispatlamaları gerektiğini söyledi. Erol ayrıca ek binanı tamamlanmasıyla birlikte Manavgatlıların artık Antalya gitmelerine gerek kalmayacağını ifade ederek tüm işlerin Manavgat’ta yapılabileceğini hatta Mart ayında 15 adet personel desteği yaparak buradaki personel sayısını 30’a çıkartmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Previous articleOsman Gazi Semt Konağı’ndaki AKMEK kurslarında eğitim başladı
Next articleVAJİNİSMUS–TAMAMLANMAMIŞ EVLİLİK