Home Medya KADIN VE MEDYA SEMPOZYUMU

KADIN VE MEDYA SEMPOZYUMU

353
0
blank

Sempozyumda, yurt içi ve yurt dışından; iş, medya ve sanat dünyasından tanınmış isimler konuşmacı olarak yer alacak. Sempozyuma, yerel medyadan 81 ilden davet edilen basın kartı sahibi kadın gazetecilerin yanı sıra yurtdışından da yaklaşık 30 kadın medya mensubu yer alacak.

İki gün sürecek ve beş oturumda gerçekleşecek sempozyum, Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN ve BYEGM Genel Müdürü MuratKARAKAYA’nın açılış konuşmalarıyla başlayacak.

Sempozyumun “Medyada Kadın Algısı” başlıklı 1. Oturumun moderatörlüğünü Doğan TV Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan DOĞAN YALÇINDAĞ yapacak. Bu oturumda Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinde Medyanın Rolü Alt Komisyonu Başkanı Doç Dr. Zeynep KARAHAN USLU, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa KARAALİOĞLU, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis BERBEROĞLU, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail KÜÇÜKKAYA, Yunanistan Channel 9 TV’den Eliza LYMPOUSİ ve ABD Women in Media And News’tan Jennifer L. POZNER konuşmacı olarak yer alacaklar.

Sabah Gazetesi politika yazarı Nur BATUR’un moderatörlüğünü yapacağı “Medya Yönetiminde Kadın” konulu 2. Oturumda ise BM Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Ofisi Toplumsal Cinsiyet Programları Proje Koordinatörü Meltem AĞDUK, Show TV Haber Genel Yayın Yönetmeni Tuba ATAV, Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem BURSALI, Pembe Pusula Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Neslihan ÇELİK ALKOÇLAR, KKTC Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) Haber Ajansı’ndan Özgül Gürkut MUTLUYAKALI, Azerbaycan Kafkasya Medya Merkezi Başkanı Sevil NURİYEVA bildirilerini sunacaklar.

Sempozyumun 3. Oturumu, “Medya, Kadın ve Hukuk” başlığını taşıyor. Oturumun moderatörlüğünü ise AK PARTİ MKYK Üyesi Prof. Dr. Edibe SÖZEN yapacak. Bu oturumun konuşmacıları şu isimlerden oluşuyor: Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal ÖZTÜRK, Ankara Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Ayşegül GÜNGÖR, Star Gazetesi Yazarı Av. Sibel ERASLAN, Aileyi Koruma ve Destekleme Derneği (AKODDER) Başkanı Filiz ÇOLAKBAYRAKDAR, KKTC Volkan Gazetesinden Makbule ÖTÜKEN, ABD International Herald Tribune’den Nicole Dominique POPE.

Sempozyumun 2. günü gerçekleştirilecek 4. Oturumun moderatörü, yazar ve spiker Ayşenur YAZICI, başlığı ise “Kadın Haklarının Gelişmesinde ve Kadına Yönelik Sosyal Projelerde Medyanın Rolü”. Bu oturuma konuşmacı olarak Medya İzleme Grubu (MEDİZ) Çalışma Grubu Üyesi Doç. Dr. Hülya Uğur TANRIÖVER, Hürriyet Gazetesinden Zeynep GÜRCANLI, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aylin GÖRGÜN BARAN, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Danışmanı Ayşe KEŞİR, Belçikadan Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi Başkan Yardımcısı A. Maria DARMANIN katılacaklar

Moderatörlüğünü sanatçı Meltem CUMBUL’un yapacağı son oturum “TV Programlarında ve Reklamlarda Kadın” başlığını taşıyor. TRT Genel Müdürü İbrahim ŞAHİN, A.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mine GENCEL BEK, CNN Türk’ten Şirin PAYZIN, Yumurcak TV Genel Yayın Yönetmeni Meryem AKBAL, Birleşik Arap EmirlikleriMiddle East Broadcasting Center- MBC TV’den Khozama OSMAT, İtalyaAgenzia Giornalistica İtalia (AGİ) Haber Ajansından Daniela Paulo VİGLİONE bu oturumun konuşmacıları olacak.

Sempozyum, katılımcılar ve konuşmacılara katılım belgesinin dağıtımının ardından Antalya gezisi ile sona erecek.

Previous articleDoğa Koleji Dünya Saati kampanyasına destek için web sitesini karartıyor
Next articleKadınlık ve zarafetin mükemmel uyumu FLO’nun 2012 ilkbahar-yaz koleksiyonunda!