Home Menderes Türel Türel:” Antalya’da su Ucuzlayacak”

Türel:” Antalya’da su Ucuzlayacak”

277
0
blank

Biz verdiğimiz sözün arkasındayız, yalanla dolanla milleti kandırmayız” dedi.

Türel Partisinin düzenlediği aday tanıtım toplantılarında yaptığı konuşmasında,  şunları söyledi:

” Ben Antalya Belediye Başkanlığını devraldığımda; Türkiye’de en pahalı suyu Antalyalı vatandaşlarımız kullanıyordu. O seçimden önce söz verdim. Dedim ki suda indirim yapacağız. Göreve geldik ve yüzde 68 indirim yaptık. Bizi engellemeye çalıştılar. Çünkü onların vicdanlarında maalesef vatandaşlara zulüm var. Bİz ise vatandaşların derdiyle dertlenen bir anlayışla devam ediyoruz. Suyu ucuzlatınca suda indirim yapınca artık Antalya’da yatırım yapamazlar, sudan gelir azalacak dediler. Ne oldu Antalya’da ? Suyu Türkiye’nin en ucuz suyu olarak kullanan vatandaşlar haline Antalya’yı getirdik. Yatırımlar durdu mu? Aksine yatırımlar coştu. Demek ki iş bilenin kılıç kuşananın. İsteyince oluyormuş.”

-Bİzden sonra ne oldu ?…

Türel, AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevi devretmesinin ardından  CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın su fiyatlarına zam üstüne zam yaptığını hatırlatarak açıklamasını şöyle sürdürdü:

”Bizden sonra ne oldu ?  2009’da seçimlerden önce suyu daha da ucuzlatacağız diyenler ne yaptı ? zam üstüne zam yaparak Antalya’yı suyu en pahalı kullanan illerin başına getirdi.  Biz Türkiye’nin en ucuz suyunu bırakmıştık. Suya yaptıkları  zamlarla bugün Antalyalılar, Türkiye’de suyu en pahalı kullanan vatandaşlar oldular.”

Muhalefet adaylarının köy ve beldelerde hayat pahalılaşacak iddiasının tamamen yalan beyan olduğunu ifade eden Türel, sözlerini şöyle tamamladı: ”Onlar şimdi seçimden sonrasının hazırlıklarını yapmak için köylerde hayat pahalışacak diyorlar. Köylerde su fiyatları şehirlerle ayını olacak diyorlar. Seçimden sonrasının hazırlıklarını yapmak için bunları söylüyorlar. Onlara inanmayın. Biz geçmişte nasıl su fiyatlarını indirdiğimiz gibi, hayatı ucuzlaştırdıysak köylerde de ilçelerde de gene hayatı ucuzlatacağız. Biz yalan dolanla milleti kandırmayız. Millete verdiğimiz sözü tutarız.”

Previous articleSlav Kültür Derneği Başkanı Makamında Ziyaret Etti‏
Next articleManavgat Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Taş Konak