Home Tüm Yazarlar Recep Barut’un İşleri

Recep Barut’un İşleri

290
0
blank

MATAB işi gücü bıraktı Recep Barut siyasetini yapmanın peşine düştü. Vay beyim vay! 

Bunun adına kurnazlık derler. Yeni yasayla Manavgat Belediyesi’nin köylere-mahallelerin tümüne ulaşmasına uyanan Recep Barut, MATAB’ı çiftlik gibi kullanıp muhtarları tavlamaya çalışıyor, halkın gözünü boyamaya çalışıyor. Galiba bizleri ve vatandaşı saf yerine koyuyor ya da bile bile bunları yapıyor. Köylere cenaze ve düğün çadırı dağıttı. Alt yapıyı koruma amaçlı galiba…

Çöpe atılacak giysileri öğrencilere, kadınlara dağıttığını iyi bir şey gibi erine erine anlatıyor… Yok böyle zihniyet! Siyasi panik, daha doğrusu siyasi şebekesi ve kendisi adaylık telaşına kapıldı, savrulup gidiyor! Ne yaptığını bilmiyor!

Manavgat AK Parti’yi de zor duruma düşürüyor. Yüzlerce vatandaş, köylü dağıtım anında çekilen fotoğrafların yayınlanmaması için bir sürü çaba gösterdi.

Bu adamlara mukayet olun! Amacını bilmeden, ne yapacağını bilmeden oraya buraya koşuyorlar. Batan Geminin Malları ! Adaylık var ya işin içinde…

Bir de genel merkez kapısını çok aşındırmaya başlamışlar.Tam da 2 Milyon borç alınmasına karar verilmişken… Allah Allah… Aklıma gelmişken neden 2 milyon eski parayla 2 trilyon borçlanma yetkisi istediniz?Hem de tam toplantı bitip herkes kalkmış giderken, son madde olarak,“kabul edenler etmeyenler”deyip bitirdiniz işi… Eğer kamera kayıtları incelenirse o maddenin oylaması geçersiz sayılabilir haberiniz olsun.blank

Recep barut önce Manavgat Evrensekispor kurdunuz, Manavgat’ı içersin diye. Manavgat kamuoyunu etkilemek için ileri de lazım olur diye, yine siz ya da ekibiniz kurnazlık yaptınız, . Futbol takımının adının başına zekice gibi görünen, Manavgat’ı koyarak, adaylık işi olunca faydalı olur diye düşündünüz.

MASİAD Manavgat 2050 projesi de aynı hesapların devamı oldu. MATAB sponsor oldu. Bu arada TÜSİAD’ın projesi MASİAD’ın projesi olarak bize yutturuldu.

MATAB Manavgat 2050 projesinde öne çıkartılıp Recep Barut siyaseti yapıldı. Ben, bizim MASİAD’lı iyi niyetli yöneticileri de uyarmıştım. Ahmet Boztaş ve Recep Barut siyasi hamleler yapıyorlar diye…

MATAB’ı şimdi araç olarak kullanıp, sanki miras kalmış bir kurum gibi har vurup harman savuruyorlar…

blankblankhttp://www.matab.gov.tr/‘de MATAB’ın ihalelerini yazan bölümlerde hiç bir veri yok. Çiftlik ürünleri mi bunlar? Şimdiye kadar ne iş yapılmış nereye kaç lira harcanmış? Neden saklıyorsunuz?

Sadece yıllık bilançonuz var. Mesela 633.843,46 TL’lik (Eski parayla Altıyüz otuz üç milyar), 12 köyün su bakım onarım gibi işlerinde dozer, ekskavatör gibi iş makinalarına “KİRA” ödemişsiniz. Maşallah! Tabi diğer çalışmalarınızı da takip edeceğiz, araştıracağız. 1 Milyon 865 Bin 792 akaryakıt parası harcanmış. Günde 5 bin lira gibi rakam akaryakıt harcamışsınız. Maşallah! Bir araç günde 100 TL yaksa 10 araç 1000 TL eder. 50 araç sütçü beygiri gibi Manavgat’ı dolaşsa 5000 TL yapar. Gerçekten Maşallah! Orman yolu için 141 bin lira iş makinası kirası ödenmiş. Maşallah! Damperli kamyon kirası 124 bin 608 lira ödenmiş. Acaba damperli kamyonun fiyatı nedir ki bu kadar kira ödenmiş?Maşallah! Yol için iş makinası kiralanmış. 165 bin lira. Maşallah!

Bu böyle devam edip gidiyor. Bu harcamaları elbette resmi kanalla da soracağız. Bize göre son derece enteresan harcamalar var. Ve kamuoyu bu konuda bilgi sahibi olması gerekiyor.

Şimdilik bu kadar hoşçakalın.. Kara Cava’ya devam…

Previous articleAkaydın: “İşçi memur farkını kaldırdık”
Next articleGürkut Acar “Alanya İl Konaklı Mahmutlar Demirtaş İlçe Olmalı“