Home SAĞLIK Baba, kızına umut oldu…

Baba, kızına umut oldu…

326
0
blank

Kütahya Tavşanlı’da yaşayan lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Büşra Dikmen, sağlıklı bir hayat yaşarken 2 ay önce yüzde şişme, mide bulantısı gibi şikayetlerle hastaneye gittiğini ve yapılan tetkiklerde böbrek yetmezliği teşhisi konularak hemen diyalize alındığını belirtti. 2 ay diyalize girdiği için kendini şanslı hissettiğini fakat 2 ay bile olsa bu durumun çok zor olduğunu ifade eden Büşra Dikmen, diyalize girmek, o saatleri hayatından silmek demek bu çok can sıkıcı bir durum dedi.

Tavşanlı’da köy muhtarı olan 47 yaşındaki 3 çocuk babası Mehmet Dikmen, Büşra’nın rahatsızlığı ortaya çıktığında ben hemen böbreğimi vermek istedim, fakat 6 ay beklememiz gerektiğini söylediler. Tavşanlı’da bu hastanede nakil olan tanıdıklarımız, hiç beklemeden gelmemizi söylediler. Antalya’ya gelerek nakil olmak için başvurduk. Yapılan tetkiklerin uygun çıkması sonucu naklimiz gerçekleşti. Operasyonu gerçekleştiren tüm ekibe çok teşekkür ediyoruz dedi.

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş yaptığı açıklamada, hem babanın, hem oğlunun sağlık durumlarının iyi olduğunu, birkaç gün sonra taburcu olacaklarını söyledi.

Previous articleOsmaniye’de Korkunç Kaza 3 Ölü 3 Yaralı
Next articleKARAYOLU TRAFİK HAFTASI ÖDÜL TÖRENİ