Home SAĞLIK DÜNYAGÖZ’DEN ADIM ADIM GÖZLÜKTEN KURTULMA REÇETESİ

DÜNYAGÖZ’DEN ADIM ADIM GÖZLÜKTEN KURTULMA REÇETESİ

275
0
blank

Günümüzde sıkça kullanılmakta olan lazer teknolojisini  bir adım ileriye taşıyan iLASIK, tamamen kişiye özel yapılan tedavi (Advanced CustomVue™) ve bıçaksız lazer teknolojisinin (Intralese™) birarada uygulanmasından oluşuyor. Son derece güvenilir olan bu tedavi ile miyop, hipermetrop ve her türlü astigmat gibi görme bozukluğu olan hastalar 10 dakikalık bir operasyonla gözlüksüz bir hayata adım atıyorlar.

SANİYEDE 15.000 LAZER NOKTA VURUŞU

İLASIK tedavisini üç aşamada uyguladıklarını belirten Dr.Bayram Yapıcı, “İlk olarak Kişiye Özel Tedavi Wavescan™ taraması ile kişinin görme kusurlarının 3 boyutlu haritası çıkartılıyor. Daha sonra bu haritadan alınan bilgiler kullanılarak kişiye özel tedavi (Advanced CustomVue™) belirleniyor. Uygulamanın son aşamasında ise saniyede 15.000 nokta vuruşu yapan bıçaksız lazer ışını (Intralese™), gözün planlanan noktasına atış yaparak hastanın görüş bozukluğunu düzeltiyor” dedi.

AVANTAJLARI NELER

Diğer lazer yöntemlerinden çok farklı bir teknolojiye sahip olan i-LASIK tedavisinin pek çok avantajı olduğunu belirten  Dr.Yapıcı, tedavinin bıçaklı yapılan lazer ameliyatlarına oranla 3 kat daha iyi bir görüş sağladığını ifade ederek şöyle konuştu: “iLASIK teknolojisi, bilinen göz takip sistemlerinden (eye tracker) farklı olarak gözün kendi ekseni etrafındaki hareketlerini de takip ediyor ve gözün planlanan noktasına atış yapılmasını sağlayarak yanlış tedavi riskini ortadan kaldırıyor. Ayrıca, ameliyatın bıçaksız olması bıçağın yaratacağı komplikasyonları elimine ettiğinden iyileşme süreci de çok kısalıyor.”

NASA’DAN ONAYLI TEK LAZER TEKNOLOJİSİ

Şimdiye kadar hiçbir lazer tedavisini kabul etmeyen NASA ve Amerikan Ordusu, mesleki olarak çok güçlü ve özel görme kabiliyetine sahip olması gereken astranotların ve savaş pilotlarının görme bozukluklarının tedavisinde iLASIK kullanımına onay veriyor.

Dünyagöz Hastaneler Grubu Hakkında: 

1996 yılında hizmet vermeye başlayan Dünyagöz, gözün tüm branşlarında hizmet veren ve  uyguladığı 240 farklı tedavi yöntemiyle  365 gün, 24 saat göz ve göz çevresi sağlığına dair sorunlara  kesin çözüm getiriyor. Ülkemizde branş hastaneciliği ile yeni bir dönem başlatan Dünyagöz Hastaneler Grubu, yurt içi ve yurtdışında toplam 16 merkezinde ilkeli sağlık hizmeti veriyor. Dünyagöz, sürekli yenilenen eksiksiz teknolojisi, profesör, doçent ve uzman doktorlardan oluşan 160 kişilik deneyimli medikal kadrosu, bini aşkın personeli ve çağdaş yönetim anlayışıyla kısa sürede dünyanın sayılı birkaç merkezi arasında yer almayı başardı. Türkiye çapında İstanbul, Ankara, Antalya, İzmit, Adana, Samsun ve Gaziantep olmak üzere yedi ayrı ilde, altı tanesi tam teşekküllü toplam 12 hastane ve yurtdışında Hollanda, Almanya, İngiltere’de bulunan klinikleriyle hizmet veren Dünyagöz Hastaneler Grubu,  Avrupa’daki yeniyatırımı WORLDEYE FRANKFURT ile Avrupa’nın gözlerine bakıyor. Önümüzdeki dönemde açacağı hastaneleriyle de geniş bir coğrafyaya yayılmayı hedefliyor. Türkiye’de sağlık turizminin öncülüğünü de üstlenen Grup, dünyanın 107 ayrı ülkesinden gelen yaklaşık 30 bin yabancı hastaya da hizmet veriyor.

Previous articleMANAVGAT’LI EKMEKÇİLER VE PASTACILAR YARIŞTI
Next articleBAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDEN EĞLENCELİ BİR KAR PİKNİĞİ