Home Turkiye yurt ici yurt disi haber HDP MYK’dan Silahlı Saldırıya Açıklama

HDP MYK’dan Silahlı Saldırıya Açıklama

362
0
blank

HDP MYK’sından Silahlı Saldırıya İlişkin Basın Açıklaması Geldi. Yapılan Açıklamada, “HDP: Eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış ve adalet mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz

Genel Merkez binamız bugün sabaha karşı silahlı saldırıya uğramıştır. Yoldan geçen bir araçtan pompalı tüfekle açılan ateş sonucu parti binamız ve binamızın önünde asılı olan bayraklar zarar görmüştür. O saatte partide görevli olan gece nöbetindeki parti çalışanımız ve güvenlik kulübesindeki polis memurları yara almamıştır.

Bu kendini kaybetmiş zihniyete boyun eğmeyecek, provokasyon peşindeki bu acınası zihniyetin sahiplerinin ülkenin geleceğini karartmasına asla izin vermeyeceğiz.

Halkların Demokratik Partisi olarak, eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış ve adalet mücadelemizi, bu değerlerin gözü kara düşmanlarına karşı tüm alanlarda kararlılıkla sürdüreceğiz. Haziran 2015 seçimlerinde meclise girerek toplumsal barış ve adaletin en büyük güvencesi olacağız. Bu tür provokasyonlarla bizi durduracağını veya yıldıracağını sananlar yanıldıklarını görecekler.

Hükümeti seçim güvenliğini sağlaması yönünde uyarıyoruz ve faillerin bir an önce yakalanmasını bekliyoruz.”Denildi.

Previous articleDünya Çocukları Döşemealtı’nda Buluştu
Next articleAltınova ve Aksu’da Su Kesintisi