Home Yasam Atatürk Caddesi 14 Şubat’ta açılıyor

Atatürk Caddesi 14 Şubat’ta açılıyor

330
0
blank

Antalya’nın caddelerini güzelleştirme çalışmaları kapsamında Atatürk Caddesi’ndeki çalışmalar tamamlandı. Caddenin altyapısı yenilenirken, kaldırımlar doğal taşlarla kaplandı. Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü, TEDAŞ ve Telekom ile koordineli çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bölgenin içme suyu ve atıksu bağlantılarını yenilerken, doğu yönündeki kaldırımın parke taşları sökülerek 10 santimetre kalınlığında hasır beton döktü. Eski parke taşlarının yerine daha şık ve kullanışlı olan kaş beji ve afyon beyazı mermer döşendi. Görme engellilerin tek başlarına bastonlarıyla yürüyebileceği oluklu takip taşları yapılırken, fiziksel engellilerin tekerlekli sandalyeleriyle kaldırıma rahatlıkla çıkabilecekleri rampalar inşa edildi.

BULUTSUZLUK ÖZLEMİ KONSERİ VAR

Caddenin çeşitli noktalarına temalı heykeller yerleştirildi. Caddenin ortasında akan arık da yenilendi. Yağmursuyu kanalı olarak kullanılan mevcut arığın yer yer açık olan kısımlarının üstü kapatılarak üzerine prekast betonarmeden yapay bir arık inşa edildi. Işıklandırması da yenilenen cadde, çok beğenilen Işıklar Caddesi’yle bütünleşmiş oldu. Caddenin resmi açılışı hava koşullarının uygun olması halinde 14 Şubat Salı günü saat 17.00’de görkemli bir törenle gerçekleştirilecek. Bulutsuzluk Özlemi Grubu, cadde açılışının ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde konser verecek.

SIRA GÜLLÜK CADDESİ’NDE

Antalya Büyükşehir Belediyesi, “Antalya’yı Cadde Cadde Güzelleştiriyoruz” projesi kapsamında Işıklar, Konyaaltı, Kapalı Yol olarak bilinen Kazım Özalp, Mehmet Akif ve Atatürk caddelerini modern bir hale getirdi. Cadde güzelleştirme sırasında ise Güllük Caddesi var. Güllük Caddesi’ndeki çalışmaların Mayıs ayı sonunda bitirilmesi hedefleniyor.

Previous articleObama eski Chrysler’i eBay’de satıyor
Next articleCep telefonlarında yaşanan soygun düzeni Meclis’e taşındı