Home Antalya Siyaseti AK Parti’de temayül zamanı

AK Parti’de temayül zamanı

330
0
blank

AK Parti Antalya İl Başkanlığı 28 Şubat’ta temayül yoklamasına hazırlanırken Seçim İşleri Başkanı İbrahim Ethem Taş, “AK Parti’ye yapılan aday adaylık başvuruları AK Parti’nin yeni iktidarının müjdesidir” dedi.

AK Parti’ye olan teveccühün her geçen gün arttığına dikkat çeken AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı İbrahim Ethem Taş, temayül yoklamasının 28 Şubat Cumartesi günü 23. dönem Antalya Milletvekili, 60. Hükümet Adalet Bakanı ve 23. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevlerinde bulunan Mehmet Ali Şahin’in de katılımı ile Kepez Arena’da yapılacağını söyledi. Taş, temayülde 2400 parti temsilcisinin oy kullanacağını kaydetti.

AK Parti’de milletvekil aday adaylık başvurularının 11 Şubat’ta başlayarak 20 Şubat tarihinde sona erdiğini belirten Taş, “Başvuru süresi dolduğunda 116 arkadaşımız AK Parti’de aktif olarak siyaset yapmak istediklerini, milletvekil adayı olmak istediklerini dile getirdiler. Bakıyorsunuz muhalefet aday adayı bulamadığı için süre uzatıyor. Diğerinde zaten ses seda çıkmıyor. Türkiye genelinde uzayan süreye rağmen CHP’deki başvuru sayısı 1350 olmuş. Bununla övünüyorlar. 9 Günlük aday adaylık başvuru süresinde AK Parti’ye Türkiye genelinde tam 6 bin 223 arkadaşımız başvuruda bulundu. AK Parti 7 Haziran seçimlerinden de yeni anayasayı yapacak bir güçle çıkacaktır. Partimize olan teveccüh 7 Haziran’ın müjdeleyicisidir” dedi.

Milletvekil aday adaylarının her birinin milletvekilliği yapabilecek kapasitede ve donanımda insanlar olduğunu ifade eden AK Parti Seçim İşleri Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Bu kutlu dava yoluna çıkan her bir arkadaşımıza başarılar diliyorum. 116 Aday adayı arkadaşımızdan 14’ü milletvekil adayı olacak. Milletvekil aday belirleme kriterlerinden bir tanesi olan ilgili teşkilatların görüş ve kanaatlerini belirleme amacıyla temayül yoklamasını gerçekleştireceğiz.Temayül aday belirlemede tek başına belirleyici değil ama önemli bir etken olacaktır” şeklinde konuştu.

Previous articleMHP’DE KAYA DÖNEMİ
Next articleDEMOS KRATOS…