Home Antalya Başkan Akaydın’dan Kepez ve Santral sakinlerine müjde

Başkan Akaydın’dan Kepez ve Santral sakinlerine müjde

330
0
blank

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, mahalle toplantıları kapsamında Kepez ilçesine bağlı Kepez, Santral ve Ünsal mahallelerinde halkla buluştu. Kepez Mahallesi pazaryerinde düzenlenen mahalle toplantısına yaklaşık 1500 kişi ilgi gösterdi. Başkan Akaydın, toplantıya eşi Dr. Günseli Akaydın, üst düzey bürokratlar, danışmanlar ve genel müdürleriyle birlikte katıldı. Vatandaşlar, Başkan Mustafa Akaydın’ın konuşmasını sık sık alkışlarla kesti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, mahalle toplantılarını 3 yıldan beri gerçekleştirdiğini söyledi.

HİZMETTE PARTİ AYIRIMI YOK

Belediyenin çalışmalarını halka anlatan Akaydın, siyaseten hiç kimseye ucuz vaatlerde bulunmadığını kaydetti. Parti ayırımı yapmadan hizmet sunduğunu ifade eden Başkan Akaydın, “Kepez ve Santral mahallelerinin tapu sorununu elimden geldiği şekilde hızlı çözmeye çalışıyorum” dedi. 3 yıl önce hak sahipliği konusunda 2 mahallede vatandaşlarla hak sahipliği sözleşmesi imzaladıklarını hatırlatan Akaydın, bu konunun bazı tarafından çok istismar edildiğini söyledi.

VATANDAŞLARA TAPU SÖZÜ

Antalya’ya yaptığı hizmetleri anlatan Başkan Akaydın, “Ben yine sözümün arkasındayım. Fakat bu işleri kısa sürede halletmek mümkün değil. 2 mahallede çok ciddi bir çalışma yapıldı. Kanunen bu 2 mahallenin sahibi Büyükşehir Belediyesi’dir. Belediyenin bu hakkını vatandaşa devretmeyi düşünüyoruz. Ama vatandaşın yüzünü daha çok güldürecek model yapabilir miyiz diye çalıştık. Aynı zamanda envanter yaptık. Bilim adamlarıyla çalıştık. Mahallerin temsilcilerine çalışmalarımızı anlattık. Ben, ‘Halkın dediğini yapacağım’ demiştim. Bana göre kentsel dönüşüm daha iyi bir modeldi. Halkın kararının önemli olduğunu düşünerek referandum yaptık. Referandumda arsa tapusu talebi çıktı. Vatandaşlarımızın yüzde 94’ü tapu istedi. Ben de size tapu vereceğim” dedi.

TAPULAR YILBAŞI HEDİYESİ OLACAK

Bölgede neden kentsel dönüşüm uygulamadığı yönünde eleştiriler aldığını hatırlatan Başkan Akaydın, “Ama halk ne istiyorsa onu yapacağım. Sözüm söz. Şu anda Kıymet Takdir Komisyonu çalışmaları aşamasındayız. Yazın da planlar meclise sunulacak. Umduğumuz şekilde planlar Meclis’ten geçerse 2013 yılının başında size yılbaşı hediyesi olarak tapularınızı vereceğim. Yasaların dışına çıkılmamak şartıyla vatandaşa verilebilecek her şey verilecek” diye konuştu.

AKAYDIN SÖZÜNDE SAMİMİ

Santral Mahallesi Muhtarı Bahri Çetin, 30 yıldan beri Kepez ve Santral mahallelerinin sorunları olduğunu söyledi. Her siyasetçinin seçim zamanı gelip sorunu çözeğine yönelik vaatlerde bulunduğunu belirten Çetin, “O siyasetçiler, seçim bittikten sonra bir daha mahallemize uğramıyorlardı. Başkanımız Mustafa Akaydın ise bizimle birçok defa bir araya geldi. Mahallemizin sorunları için komisyon kurdu. Bize sahip çıkana biz de sahip çıkarız. Benim mahallem ilk defa Başkan Akaydın zamanında sıcak asfalt gördü. Akaydın sözünde samimidir. Şimdiye kadar gelen başkanlarımız, Mustafa Akaydın gibi sözünde durmuş olsaydı sorunumuz kalmazdı” diye konuştu.

Kepez Mahalle Muhtarı Yusuf Küçükkaya da vatandaşları birinci ağızdan bilgilendiren Başkan Akaydın’a teşekkür etti. Başkan Akaydın, daha sonra Ünsal Mahallesi’nde halkla buluştu.
blank
Evlilik Fuarı’nda Toplu Nikah başlıklı ve Antalya’da bu yıl 7’incisi düzenlenen Biz Evleniyoruz Evlilik ve Düğün Hazırlıkları Fuarı’nda 8 çiftin toplu nikahı kıyıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın tarafından kıyılan nikaha bazı çiftler çocukları ile birlikte geldi. özetli haberi okudunuz.

Previous articleKEMER BELEDİYESİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNDEN 2012 SİVİL SAVUNMA TATBİKATLARI
Next articleTURİZM TRAFİK GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI