Home Turizm TURİZM TRAFİK GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

TURİZM TRAFİK GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

269
0
blank

Toplantıya Antalya Vali Yardımcısı Recep YÜKSEL, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürlüğü Personeli, İl Jandarma Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı (Servisçiler ve Minibüsçüler Odası temsilcileriyle birlikte), Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı5.Bölge Müdürlüğü,112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Turizmle ilgili kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışını yapan Trafikten Sorumlu Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Yunus AVCI konuşmasında, Karayollarında meydana gelen elim kazaların bir daha yaşanmaması için trafik güvenliği açısından her türlü tedbirin alınmasının gerektiğini ifade ederek turizm sektöründe yaşanan kazaların iç ve dış medyada geniş yer bulduğunu ve ülkemizin tanıtım ve reklamı açısından telafisi güç zararlar meydana getirdiğini söyledi.

Toplantıda konuşma yapan Antalya Vali Yardımcısı Recep YÜKSEL,

Antalya’nın 2 milyonu geçen nüfusu ile her yıl 11 milyon turisti misafir ettiğini ve her yıl trafiğe çıkan yeni araçlarla trafik yoğunluğunun çok arttığını, bu trafik yoğunluğunun da beraberinde trafik güvenliği sorununu ortaya çıkardığını söyledi. Yabancı turizm firmalarının en önemli sorun olarak trafik güvenliğini gördüklerinden, bu kazaların önlemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını talep ettiklerini belirtti.

2010 yılında toplam 13.190 kaza olayı, 2011 yılında 14.594 kaza olayı meydana geldiğini belirten Sn. YÜKSEL, 2012 yılına ise umutla girildiğini ve trafikte çok daha az sorunla karşılaşmayı temenni ettiğini sözlerine ekledi.

  İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk KÖKEN ise ,

Antalya’nın nüfusu, tarihi, ören yerleri, doğal güzellikleri ile ülkemizin turizm lokomotifi olduğunu, son yıllarda deniz, kum, güneş turizmi yanında spor, yayla kültür turizmi ile de dünyaya açıldığını söyledi. Antalya iline en fazla turisti Almanya, Rusya, Hollanda ve İngiltere’den geldiğini, 2010 yılında 9.759.044 kişinin, 2011 yılına ise 10.900.914 kişinin Antalya’yı ziyaret ettiğini belirtti.

Karayolları Trafik Güvenliği Baş Mühendisi Münir SERTTAŞ konuşmasında,

Antalya ilinde 2011 yılı içerisinde il yollarının yapımı ve onarımı, köprü yapımı, kaza noktalarının iyileştirilmesi, turistik yolların yapımı ve onarım konularında bilgi vererek Türkiye’deki trafik kazaları ve kazaların önlenmesi ile ilgili önerilerde bulundu.

Bölge Trafik Şube Müdür Yardımcısı Vatan Zafer KOÇAK konuşmasında,

Antalya ilinin araç tescil sayısı bakımından ülkemizde 4 sırada bulunduğunu, bu araç yoğunluğunun beraberinde kaza oranlarını da arttırdığını ifade etti. Yeni turizm sezonunun başlamasıyla tur şirketlerinin, araç işletmecilerinin ve taşıt şoförlerinin alması gerekli olan tedbirler konusunda bilgiler verdi.

Toplantı, tüm katılımcıların yeni turizm sezonunda kazaların en az seviyeye indirilmesi konusunda alınması gereken tedbirler ve bu tedbirlerin uygulanması konusundaki karşılıklı görüş alışverişinde bulunmaları ile sona erdi.

Previous articleBaşkan Akaydın’dan Kepez ve Santral sakinlerine müjde
Next articleŞehit Uğur Gökcan’ın İsmi Parka Verilecek