Home Ekonomi Kuveyt Türk, Antalya Şubesi’nde 19-20 Mart tarihlerinde fiziki altın toplama günleri gerçekleştiriyor

Kuveyt Türk, Antalya Şubesi’nde 19-20 Mart tarihlerinde fiziki altın toplama günleri gerçekleştiriyor

336
0
blank

Kuveyt Türk yaklaşık 1 senedir İstanbul Altın Rafinesi (İAR) ile ortaklaşa yaptığı altın toplama günlerine Antalya Şubesi’nde 19-20  Mart tarihlerinde devam ediyor.

Bu hizmetle birlikte Kuveyt Türk müşterilerine yastık altındaki ya da takılık altınlarını fiziki olarak şubeye getirip yatırma imkânı sunuyor. Altın toplama kampanyası ile yeni evli çiftler, takılık altını olanlar, yastık altı birikimi yapanlar için avantajlı bir hizmet oluşturuldu. Bu yeni hizmette açılacak altın hesaplarından hesap işletim ücreti alınmıyor.

Altın toplama kampanyası ile takılık altınlar şubelerde değerinde bozdurularak altın hesabı açılabiliyor ve yastık altındaki birikimler de bankadaki altın hesabına doğrudan aktarılabiliyor. Böylece çalınma riski olmadan yatırımlar bankada 24 ayar altın olarak değerlendirilirken yatırılan altınlardan kar payı alınabiliyor

Müşteriler ellerinde bulunan, altın kolye, bilezik, cumhuriyet altını v.b. sarrafiye ya da takı olarak sakladıkları altınları şubeye gelerek İstanbul Altın Rafinerisi uzmanları tarafından değer ölçümü yapılarak, 24 ayara çevrilip Altın Hesabı açtırarak hesaplarına yatırabiliyorlar.

Avantajları

• Banka güvencesi
• Saklama maliyetinden kurtulma
• Altınlarının üzerinden kar payı alma imkânı.
• Evde çalınma riskinin ortadan kalkması

Previous articleUzman Çavuş Mesut Sağlam Ölü Bulundu
Next articleİŞTE ÇANAKKALE ve SEYYİD ÇAVUŞLAR