Home Kemal Çelik ÇELİK’E ANSİAD’DAN TAM NOT

ÇELİK’E ANSİAD’DAN TAM NOT

287
0
blank

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin düzenlediği 5. Olağan Toplantısı programında “Antalya Vizyonu ve Projeleri” toplantısına katıldı. Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Ali Eroğlu’nun yönettiği proje tanıtım toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik “Ortak Yönetim” anlayışıyla tam not aldı.

                  “ANTALYA’YA NANKÖR DEMİŞTİ.”
                Antalya’nın ülke ekonomisine verdiği kadar yatırım alamadığına dikkat çeken Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik “Antalya verdiği vergiler karşılığında gerektiği kadar yatırımı alamamaktadır. Merkezi hükümet Antalya’nın gerçeklerini bilmiyor. Ankara’dan Antalya’nın planlamasını yapıyor. Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte yönetim anlayışını da bunun için sundum. Antalya’yı plansız olarak yönetmeyi asla düşünmüyorum. Antalya’da kurullarımızla hazırladığımız bu planları uygulamalıyız.29 Ekim’de bir risk alarak Antalya’yı karış karış geziyoruz. Antalya’yı sahipsiz olarak görüyorum. Politik olarak söylemiyorum ama Başbakan tarafından cezalandırılmış bir kent olarak görüyorum. Hatta Antalya’lılar içinde nankör demişti adayları Türel seçilmediği için. Böyle bir şey olamaz.”dedi.
              TEŞHİS “YÖNETİM ZAFİYETİ”
              Çelik,”bir başkanlar konseyimiz olacak. Eğer böyle bir modeli düşünmeseydim uygulamayı düşünmeseydim “sivil toplum örgütlerimizle birlikte yöneteceğiz.” derdim. Elimizde bir fırsat var. Bunun temelini hep beraber atalım.  Gelecek nesillerimize çok iyi bir yönetimle yönetilen bir Antalya bırakalım. Antalya’nın teşhisine baktığımızda ise “Yönetim zafiyeti”dir. Boğaçayına şunu yapacağız;Chicago gibi olacağız falan demeye gerek yok.Ne yapacağımızı oturup beraberce karar vereceğiz.Ben sıra dışı projeler olarak fazla bir şey söylemedim.Çünkü biz altyapımızı çözmemişsiz.Yolumuz yok bizim,Antalya 1 saatlik yağmurda biten bir şehir.Biz buyuz.Biz öncelikle bunu çözmedikten sonra şunu yapacağım,bunu yapacağım demenin bir anlamı yok.Hiçbir şey yapamazsınız.2009’un projelerine baktın hiçbirisi yapılmadı.”dedi.
               ANSİAD’IN toplantısına Çelik’le beraber, MHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Serhat Kamaç, MHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Cengizhan Gököz, MHP Konyaaltı İlçe Başkanı Mehmet Ali Palabıyık, MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Şaban Öztürk, MHP Antalya İl Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.

blank

Previous articleKepez Belediyesi Nasrettin Hoca Kreşi Açılıyor
Next articleITALIA INDEPENDENT YENİ KOLEKSİYONUNU TANITTI…