Home Kemer Başkan Gül Münih’e çıkarma yaptı

Başkan Gül Münih’e çıkarma yaptı

287
0
blank

Almanya’nın Münih kentinde Bugün açılan  ”f.re.e” (Freizeit, Reisen, Erholung) Turizm Fuarına Türkiye’den 18 şirket katıldı.

Toplam 54 ülkeden 1470 şirketin yer alacağı fuara Türkiye, ”Gerçek Turizm Cenneti Türkiye” sloganı ile katılarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Türkiye’nin her zaman olduğu gibi fuarın gözbebeği olduğunu kaydeden Mustafa Gül, “Türkiye turizm adına kısa sürede büyük adımlar atmıştır. Türkiye tüm dünyadan büyük ilgi görmektedir. Bu ilginin büyük bir bölümü Antalya’mıza yansımaktadır. Hedef büyüterek yolumuza devam etmeliyiz” dedi

Dünyada son zamanlarda yaşanan gelişmelerin insanları Türkiye’ye yönlendirdiğini kaydeden Gül, “Biz Türkiye olarak bunları bir fırsat gibi değerlendirmiyoruz. Ancak tespitimiz, çeşitli ülkelerde yaşanan ve turizmi kötü etkileyen olaylar, bilhassa Avrupalıları ülkemize ister istemez yönlendiriyor. Bu da gittikçe artmakta olan turizm potansiyelimizi daha da büyütüyor. Otel kapasitelerimiz ve kaliteleri acenteler tarafından da çok iyi bilindiğinden seyahat edenler otomatik olarak ülkemize ve Antalya’mıza yönleniyor” dedi. Münih fuarına ilk defa katıldığında değinen başkan Gül, Kemer’imizi tanıtmak için birçok fuara katıldığımız gibi ilk kez Münih”f.re.e” (Freizeit, Reisen, Erholung) Turizm Fuarında ilk olması nedeniyle sadece seyahat acenteleri fuarı gezerler. Bu fuar bizim için çok önemli bu sene 12 adet fuar seçtik bunların hepsine katılacağım. Çok güzel bir ortam içerisinde fuarımıza katıldık. Belediye Başkanlarının burada bulunarak, basın görevlilerine ve turizm şirketlerine, temsil ettikleri yerlerle ilgili bilgiler vermesi son derece önemlidir. Bizde Kemer Belediyesi olarak, görsel ve yazılı basında en iyi şekilde anlatarak Kemer’imizi uluslararası bir ortamda tanıtıyoruz. 

Ayrıca Başkan Gül; Türkiye’nin Frankfurt Kültür ve Turizm ataşeliğinin açtığı, Türk şirketlerinin yer alacağı yaklaşık 300 metrekarelik standın önemli bir bölümünün Kemer’e ayrılması dolayısıyla Türkiye’nin Frankfurt Kültür ve Turizm Ataşesi Hüseyin Gazi Coşan ve ekibine de ayrıca teşekkür etti. 

blank

Previous articleŞükrü Sözen’den Yol ve Çalışmalar İle İlgili Basın Açıklaması
Next articleENGELLİLER İŞ İSTİYOR!